Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Dęblińska Szkoła Orląt czeka na kandydatów

logo Szkoła Orląt 2019W dniu 4 marca 2019 roku Zespół Szkół Politechnicznych odwiedzili podchorążowie z Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina. Celem wizyty było spotkanie z młodzieżą i przedstawienie oferty Szkoły Orląt. W spotkaniu oprócz uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych udział wzięli także uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Podchorążowie Lotniczej Akademii Wojskowej opowiedzieli o Akademickim Centrum Szkolenia Lotniczego, które dysponuje najnowocześniejszymi symulatorami, własnymi samolotami i śmigłowcami szkoleniowymi, posiadające uznane certyfikaty krajowe i międzynarodowe.

Zaznaczyli, że to co wyróżnia Szkołę Orląt w Dęblinie to bogata tradycja, z której czerpie się dumę i pewność, że wysiłek służy dobru Ojczyzny. Ciągle rozwijany jest potencjał do aktualnych i przyszłych wymagań. Uczelnia w Dęblinie posiada certyfikowane ośrodki szkolenia lotniczego, bogatą bazę dydaktyczną, w tym nowoczesne statki powietrzne i symulatory oraz nowatorskie podejście do kształcenia. Niełatwo znaleźć uczelnię o podobnych możliwościach, nie tylko na terenie Polski, ale również w Europie. LAW kształci również pilotów z innych krajów, co jest dodatkowym potwierdzeniem zdolności i wysokiej pozycji wśród szkół lotniczych.

Szkoła Orląt posiada również bogatą ofertę dydaktyczną dla studentów cywilnych na różnych kierunkach kształcenia. Nauka wymaga trudu i podjęcia wyzwania, ale daje równocześnie nieprzeciętną radość i zadowolenie. Lotnictwo jest bardzo wymagające i czasem bezwzględne, ale jednocześnie romantyczne i dające w zamian olbrzymią satysfakcję.

Końcowym punktem spotkania były pytania uczniów, na które wyczerpująco odpowiadali goście z Dęblina.

GALERIA
(fot. pan Przemysław Borecki)

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap