Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wizyta w Hennigsdorf w ramach projektu Eramsus+

miniW dniach 7-13 października 2018 roku pięcioro uczniów naszej szkoły: uczennice klas technik architektury krajobrazu Iwona Niedziela i Jagoda Jóźwiak, oraz uczniowie klas technik elektronik Jędrzej Ignasiak, Bartłomiej Szyszko oraz Patryk Borowski wraz z nauczycielkami panią Lilianą Sull oraz panią Anną Adam przebywali w Hennigsdorf – miejscowości niedaleko Berlina.

Celem wyjazdu była czwarta już mobilność projektu Erasmus+ „European House of the Future Actually Created by the Students”, na której spotkali się uczniowie ze szkół z Francji, Hiszpanii, Czech, Polski i Niemiec. Każdy dzień był pełen wrażeń i nowych wyzwań związanych zarówno z pracami nad projektem, jak i z atrakcjami turystycznymi sąsiadującego kraju. Zaczęło się od powitania gości przez dyrekcję szkoły, po którym zwiedzaliśmy poszczególne pracownie. Następnie każda z grup przedstawiła efekty dotychczasowych działań i konsultacji. Później było coraz lepiej – powoli tworzył się nasz dom, który z każdym dniem wyglądał coraz bardziej obiecująco.

Nasz wyjazd to także liczne podróże i atrakcje – zwiedzanie Berlina, zajęcia sportowe, rejs łodzią, a na koniec wspólna kolacja z dyrektorem goszczącej nas szkoły.

Jagoda Jóźwiak

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap