Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Piknik szkolny "Nie jestem znikąd. Jestem z Polski."

logo piknik szkolny 2018Grupa pasjonatów (nauczyciele i uczniowie) Zespołu Szkół Politechnicznych zorganizowała piknik podsumowujący wszystkie szkolne działania podjęte z okazji 100. rocznicy Niepodległej pod tytułem "Nie jestem znikąd. Jestem z Polski". Od początku roku działo się w naszej szkole w tym temacie wiele. Była wystawa o Kobietach Niezłomnych zasłużonych w walce o niepodległość, liczne konkursy m.in. Poeci o wolności, test Wiedzy o Patronie szkoły.

Nadal można obejrzeć wystawę prezentującą Ojców Niepodległości i dorobek Niepodległej w dziedzinie sportu, nauki, techniki, literatury oraz rodzime firmy z terenu Wrześni i okolic np. Cukiernia Szwarc, Bank Spółdzielczy, Sklejki Orzechowo czy Browar Fortuna, których początki działalności są odległe, sięgają dwudziestolecia międzywojennego lub dalej i trwają do dziś mimo wielu zawirowań historycznych.

Podziwiać możemy wystawę fotografii w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, stworzoną przez pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Była także szkolna gra miejska, która dostarczyła wielu radości i uwydatniła gen rywalizacji wśród naszych uczniów.

12 października 2018 roku był cudownym piątkiem pod względem aury. Na boiskach sportowych naszej szkoły ruch zaczął się już o godzinie 7.00. Jak "mróweczki" krzątali się pan Marian i pan Jacek - nasi woźni, przemykały dziwnie ubrane uczennice i zaczynali rozgrzewać się szkolni piłkarze, żądni zwycięstwa w finale Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Zza sceny dobiegały dźwięki wydawane przez naszych młodych artystów. Kręcili się kucharze i fryzjerki (ukłony dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni pod opieką pani Marioli Musielak i pani Anny Stanisławczyk).

Wjeżdżały specjały z Wrzesińskiej Mleczarni, pyry i gzik, przemykali ludzie z garncami smalcu i beczułkami ogórków. Dekorowała swoje stoisko katedra architektury krajobrazu. Stamtąd dochodziły smakowite zapachy wyrobów cukierniczych i piękna woń kwiatowych kompozycji. A cały ten pozorny chaos obserwowały czujne oczy organizatorów.

I wreszcie 8.30 - zaczęło się dziać na boisku zaludnionym już wszystkimi uczniami. Rozpoczął się pierwszy mecz finałowy. A po nim akcja przeniosła się na scenę, nad której królowali dzieląc i rządząc Adam i Kuba. Pan dyrektor Bogdan Nowak oficjalnie rozpoczął nasz świąteczny piknik, po czym posadził pamiątkowy dąb. A na scenie rozpoczęły się popisy wokalne uczniów i nauczycieli w repertuarze piosenek o Polsce i Polakach. I tutaj nie liczył się talent lecz chęci, ponieważ "Śpiewać każdy może trochę, lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi".

Po śpiewach scenę zagarnęły piękne i pewne siebie modelki. Rozpoczął się festiwal Gracji i Stylu - pokaz mody dwudziestolecia międzywojennego, któremu przyświecały słowa słynnej projektantki Coco Chanel "Moda przemija, styl pozostaje". Stylizacje dzienne i wieczorowe wzbudziły tyle emocji, co kolejne dwa mecze finału Mistrzostw Szkoły.

Na końcu rozdano nagrody za konkurs recytatorski dla Kornelii Pawlak. Wyróżnione zostały za I miejsce w szkolnej grze miejskiej klasy technik budownictwa, za II miejsce klasy technik elektronik i za III miejsce klasy monter mechatronik. Nagrody za test z Wiedzy o Patronie otrzymały klasa III TB (technik budownictwa), III TI (technik informatyk) i II TEK (technik ekonomista).

A mistrzami szkoły w piłce nożnej zostali uczniowie z klasy III TM (technik mechanik).

Nasz piknik zaszczycili szanowni goście: przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły: pan Piotr Kluk i pani Dorota Pawłowska, Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz i Wicestarosta pan Waldemar Grzegorek, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej pan Stefan Tomczak, przedstawiciele naszych sponsorów, bez których nie byłoby tego pikniku: pan Marek Dyba dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, pana Robert Zawodny Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni, pan Robert Smodlibowski Cukiernia Szwarc, Wiceprezes Zarządu ds. Finansów Powiatowego Banku Spółdzielczego pan Juliusz Roszyk, pan Maciej Szelągiewicz dyrektor Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni oddział Kołaczkowo, pan Dariusz Goliński Prezes Spółdzielni Mleczarskiej Września. Dziękujemy Mikromie Polska oraz WOSR we Wrześni.

Zaprosiliśmy również przedszkolaków - może naszych przyszłych uczniów - z Przedszkola Niepublicznego Tęczowa Chatka z Wrześni, którzy również z nami się bawili, pod okiem pań przedszkolanek i naszych szkolnych hostess. Przygotowali również wystawę prac plastycznych przedstawiających godło Polski.

Specjalne podziękowania kierujemy dla klasy II TM (technik mechanik)za godne pełnienie roli gospodarzy.

Mamy nadzieję, że ta forma edukacji patriotycznej i obywatelskiej pozwoli młodzieży utrwalić szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń, wpoi w nich przekonanie, że patriotyzm to codzienna praca dla ojczyzny, a pielęgnowanie polskości i tradycji narodowej to wielka przyjemność.

A wszystkiemu przyświecała idea Niepodległości, która jest ważna dla nas wszystkich.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap