Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Projekt "Masz Pasję - Zwyciężasz"

logo masz pasję 2018Takie spotkania nie zdarzają się często... w ramach projektu "Masz Pasję - Zwyciężasz" gościł w naszej szkole absolwent sprzed lat pan Mirosław Chudy - człowiek niezwykle aktywny społecznie, były reprezentant Polski w szermierce na wózkach, zdobywca wielu trofeów w tym także międzynarodowych, ale przede wszystkim człowiek z pasją i zaangażowaniem, które pomagają mu przełamywać bariery i realizować najbardziej szalone marzenia.

Opowiadając swoje losy pan Mirek dowodził, że każdy może wyjść z różnych opresji i smakować życie nawet po najcięższych doświadczeniach od losu. Trzeba mieć tylko pasję, upór i determinację. A jak do tego dorzuci się systematyczną pracę, to sukces gwarantowany. Źródłem tego sukcesu jest dla naszego Gościa sport. Ale każdy może znaleźć swoje źródło siły. Dla pana Michała Wrzesińskiego Włóczykija, który towarzyszył panu Mirkowi, jest nim rodzina, a pasją - fotografia.

Nasi szacowni prelegenci zachęcali młodzież, aby się nigdy nie poddawała, aby po każdym upadku próbowała wstać. Ich historie są dowodem na to, że warto. Nie unikali trudnych pytań ze strony młodych ludzi, a do tego zakończyli spotkania krótkim kursem szermierki oraz pojedynkiem szermierczym wywołanych do tablicy nauczycieli. Trzeba uczciwie stwierdzić, że panie Marlena, Lidka, Małgosia i Kasia sprostały wyzwaniu i przy gorącym dopingu młodzieży odkryły swój gen rywalizacji.

Spotkanie było energetyczne i optymistyczne, przyniosło mnóstwo refleksji na temat niepełnosprawności, tolerancji, pasji i apetytu na życie. Zakończyło się humorystycznym akcentem - pojedynkiem nauczycieli. Mamy nadzieję, że nie było ostatnie i będziemy mogli gościć jeszcze pana Mirka i jego ekipę.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap