Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Rozpoczęcie roku szkolnego w firmie Volkswagen Poznań

logo Volkswagen 2018W minioną sobotę 15 września 2018 roku w siedzibie Volkswagen Poznań w Swarzędzu po raz trzeci już uczniowie I klasy Volkswagen rocznik 2002 uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym I rok nauki uczniów klasy Volkswagen Poznań. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele zarządu VW Poznań, władz samorządowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice.

Dwunastu nowych pracowników młodocianych będących jednocześnie uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Politechnicznych odebrało swoje pierwsze umowy o pracę. Pani Jolanta Musielak, członek zarządu VW Poznań, Starosta Poznański pan Jan Grabkowski oraz Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz w swych wystąpieniach mówili o wyzwaniach stojących przed młodymi ludźmi, ale także o perspektywach, jakie daje nauka zawodu we współpracy z VW Poznań. Między przemowami zebranym gościom czas umilały występy artystyczne oraz wywiad z absolwentami klas patronackich, a obecnie pracownikami koncernu VW.

Kształcenie uczniów w zawodzie mechanik precyzyjny we współpracy z VW Poznań trwa trzy lata. Wiedzę teoretyczną uczniowie zdobywają w ZSP, natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej oraz w fabrykach Volkswagena we Wrześni i w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, młodociani pracownicy mają szansę otrzymać ofertę pracy w zakładach VW Poznań.

Życzymy Wam zatem zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej w zawodzie mechanik precyzyjny.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap