Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Czytamy dzieciom

logo czytanie bajek 2018W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku trzy uczennice z klasy 1TEK (technik ekonomista) Zuzanna Majorek, Julia Nowakowska i Natalia Szczepańska odwiedziły Samorządową Szkołę Podstawową nr 3 we Wrześni, aby spędzić czas z najmłodszymi na czytaniu bajek. Dziewczyny przeczytały im baśń pt. "Кrólowa Śniegu”. Dzieci cierpliwie i w pełnym skupieniu słuchały opowieści. Na podsumowanie drugoklasiści wzięli udział w krótkim quizie. W nagrodę za dobrą odpowiedź dzieci otrzymały kolorowankę.

Czytaj całość

Code for Green

CFROd listopada ruszył w naszej szkole innowacyjny program "Code For Green". Na potrzeby projektu powstała pracownia w której będą się odbywały zajęcia z ekologii oraz programowania i podstaw elektroniki. Organizatorem projektu jest Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych. Uczniowie podczas zajęć w pracowni, w terenie oraz wyjazdowych na Politechnice Poznańskiej i UAM będą opracowywali metody oraz urządzenia pomagające chronić środowisko.

Czytaj całość

Dzień Dawcy Szpiku

logo dkmsSerdecznie zapraszamy pełnoletnich uczniów oraz pracowników szkoły do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego. W dniu 20.12.2018 roku (czwartek) od 8:35 do 11:15 w sali nr 108, odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, organizowany przez Fundację DKMS Pokonajmy Nowotwory Krwi. Ty też uratuj komuś życie! Wszelkich informacji na temat rejestracji udzielają koordynatorzy wydarzenia: Anna Adam - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu, Piotr Jóźwiak - pedagog szkolny, Barbara Dobrosielska - pielęgniarka szkolna oraz wolontariusze w dniu rejestracji. Zapraszamy!

Nasza choinka w Galerii Karuzela

choinka miniW miniony piątek w Galerii Karuzela stanęła wyjątkowa choinka - Choinka Darów Natury. Większość ozdób zrobili uczniowie technikum architektury krajobrazu, a do ich wykonania użyli różne nasiona, ziarna kawy, suszone owoce i kwiaty, a także kule wiklinowe, gałązki itp.

Czytaj całość

Podpisanie umowy o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego

logo BLUM ZSP 201811 grudnia 2018 roku nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego pomiędzy firmą BLUM Polska a Zespołem Szkół Politechnicznych. Oznacza to, że już od 1 września 2019 roku uczniowie będą poznawać tajniki zawodu mechanika precyzyjnego nie tylko w szkole, ale także u naszego partnera BLUM Polska m.in. na warsztacie obróbki mechanicznej, w obszarach związanych z maszynami pakującymi, montażowymi oraz magazynem wysokiego składowania.

Czytaj całość

Wycieczka na lotnisko Krzesiny

logo Krzesiny 20187 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 2 TE (technik elektronik) wraz z ks. Leszkiem Zychem udali się na zwiedzanie lotniska Krzesiny. Dzięki życzliwości 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego nadarzyła się okazja zapoznania z samolotami F-16, z przygotowaniem samolotów do lotu, ich konstrukcją i konserwacją. Dodatkową atrakcją była możliwość obserwacji startów samolotów oraz zwiedzanie muzeum lotnictwa. Młodzież wykazała duże zainteresowanie lotnictwem, za co otrzymali pochwałę ze strony wojska.

Czytaj całość

Knauf - systemy suchej zabudowy

suchazabudowaW dniu 30 listopada i 7 grudnia 2018r. w ramach zajęć z pracowni technologii budownictwa klasa 2TB (technik budownictwa) uczestniczyła w szkoleniu o tematyce – systemy suchej zabudowy. Uczniowie na początku zapoznali się z materiałami firmy Knauf, a następnie wzięli udział w części praktycznej. Wykonywali ściany działowe, sufity podwieszane oraz okładziny ścienne. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez Pana Pawła Rucińskiego przedstawiciela firmy Knauf.

Czytaj całość

Szkolne zmagania z ortografią

logo konkurs ortograficzny 2018W poniedziałek, 26 listopada 2018 roku, odbył się szkolny etap powiatowego konkursu ortograficznego "O Złotą Stalówkę". Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem, które, choć jak sami twierdzili, było dość łatwe, to jednak nastręczyło im nieco trudności.

Czytaj całość

Kiermasz Bożonarodzeniowy

logo kiermasz 2018W dniach 17-19 grudnia 2018 roku w naszej szkole, na dużej przerwie, odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić dekoracje świąteczne i stroiki wykonane przez uczniów klas architektury krajobrazu. Oprócz dekoracji będzie można zaopatrzyć się w piernikowe słodkości. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zakupu.

Uczniowie ZSP a wyzwania literackie

logo NaNoWriMo 2018Przez cały listopad chętni ze wszystkich krajów mogli wziąć udział w wyzwaniu literackim National Novel Writing Month (Międzynarodowy Miesiąc Pisania Powieści), zwanym potocznie NaNoWriMo, Z takim pomysłem wyszedł w San Francisco Chris Baty, w 1999 roku. Wtedy w NaNoWriMo wzięło udział 21 pisarzy. Z czasem jednak popularność tej inicjatywy zaczęła wzrastać i wyszła poza Stany Zjednoczone, m.in. dzięki Internetowi. W związku z tym, każdy, kto chciał, mógł spróbować swoich sił.

Czytaj całość

Komunikat

zsp box24 grudnia 2018 roku jest dniem wolnym od pracy w Zespole Szkół Politechnicznych. Dzień ten zostanie odpracowany 29 grudnia 2018 roku.

Ozdoby świąteczne

logo bombka 2018Uczniowie klas: technik mechanik, mechanik precyzyjny oraz mechatronik na zajęciach praktycznych w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni pod opieką nauczycieli: Władysława Tyxa, Łukasza Matuszaka wykonywali dekoracje świąteczne zgodnie z profilem zawodowym. Oto efekty ich pracy, które zawisną na choince w Galerii Karuzela we Wrześni w najbliższy piątek 7 grudnia 2018 roku.

Czytaj całość

Zbiórka dla Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

box 2953722 960 720Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie prowadzony jest przez siostry dominikanki od 1918 roku. To miejsce, w którym opiekę znajdują dziewczęta niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie. Siostry dbają nie tylko o ich podstawowe potrzeby. Zapewniają im również wszechstronny rozwój, angażując w przedstawienia teatralne i inne zajęcia kulturalno-edukacyjne. 

Czytaj całość

Światowy Dzień Walki z AIDS

logo ŚDAIDS 2018Dnia 3 grudnia 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji obok gabinetu higienistki szkolnej, powstała gazetka informacyjna przypominająca o tym dniu. Ponadto uczniowie rozdawali całej społeczności szkolnej czerwone wstążki, które przypinane są do ubrania, jako symbol solidarności z osobami chorymi na HIV/AIDS.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap