Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Piknik szkolny "Nie jestem znikąd. Jestem z Polski."

logo piknik szkolny 2018Grupa pasjonatów (nauczyciele i uczniowie) Zespołu Szkół Politechnicznych zorganizowała piknik podsumowujący wszystkie szkolne działania podjęte z okazji 100-tnej rocznicy Niepodległej pod tytułem "Nie jestem znikąd. Jestem z Polski". Od początku roku działo się w naszej szkole w tym temacie wiele. Była wystawa o Kobietach Niezłomnych zasłużonych w walce o niepodległość, liczne konkursy m.in. Poeci o wolności, test Wiedzy o Patronie szkoły.

Czytaj całość

Greckie skarby

logo Grecja 2018W dniach od 29. września do 6. października 2018r., w ramach III etapu projektu edukacyjnego "Język obcy w praktyce", grupa uczniów naszej szkoły poznawała uroki Riwiery Olimpijskiej w Grecji, położonej we wschodniej części Macedonii, nad Morzem Egejskim. Region ten słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, a także ciepłego morza. Turystów przyciągają tutaj zielone gaje oliwne, niezwykle ciepły klimat, a także gwarne, greckie tawerny.

Czytaj całość

Piknik z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

logo Niepodległość 2018Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na szkolny piknik z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w najbliższy piątek 12 października na boiskach sportowych naszej Szkoły. Świętujmy razem to radosne wydarzenie i utrwalajmy poszanowanie tradycji i szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń!

Zapoznaj się z programem w tym dniu tutaj!

 

Wielki finał już w najbliższy piątek

Pn Mistrzostwa 2017 18W piątek, 12 października zakończone zostaną Klasowe Mistrzostwa ZSP w Piłce Nożnej. Do finału przedostały się reprezentacje klasy III TM, III TE i III mmo, które po walce każdy z każdym rozstrzygną losy tytułu mistrzowskiego. Przy obecności przedstawicieli drużyn dokonano losowania kolejności piątkowych meczów.

Czytaj całość

Warsztaty na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

logo wydz ogrUniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w ramach współpracy z naszą szkołą, a dokładniej z technikum architektury krajobrazu przygotowuje dla uczniów ciekawe warsztaty i wykłady w swoich katedrach. W tym roku podczas wizyty na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu odwiedziliśmy Katedrę Entomologii i Ochrony Środowiska oraz Katedrę Fitopatologii i Nasiennictwa.

Czytaj całość

Złoto w Sztafetowych Biegach Przełajowych

SztafetaPW deszczowy i chłodny dzień 3 października 2018 roku męska drużyna ZSP rywalizowała w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Wywalczyła pierwsze miejsce i uzyskała awans do mistrzostw województwa, które zostaną rozstrzygnięte 17 października na Hipodromie Wola w Poznaniu.

Czytaj całość

Wykłady z historii najnowszej Polski

logo wykład historia 2018Od 10 lat nasza Szkoła współpracuje Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Korzystamy z bogatej oferty edukacyjnej i programów skierowanych do młodzieży, które powodują szersze zainteresowanie trudna historią najnowszą Polski. W ramach tej współpracy 28.09.2018 roku gościł u nas pan Jarosław Burchardt z wykładami: "Początki niepodległości", "A jednak wojna".

Czytaj całość

Festiwal Matematyki

logo festiwal matematyki 2018Dnia 27 września 2018 roku wybrana młodzież ZSP pod opieką pani Moniki Idczak i pani Magdaleny Zajdy miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to trzecia edycja Festiwalu, a tematem przewodnim w tym roku była Geometria.

Czytaj całość

Noc Naukowców 2018

logo noc naukowców 201828 września 2018 roku młodzież z klasy I TI, I TAI, II TI i II TAI (technik informatyk) pod opieką pana Pawła Grześkowiaka, pani Agnieszki Pol, pani Moniki Idczak i pana Bogdana Murawieckiego wzięła udział w imprezie popularno-naukowej "Noc Naukowców 2018" na Politechnice Poznańskiej. Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Program Nocy Naukowców był skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znalazł w nim coś ciekawego dla siebie.

Czytaj całość

XI Sejmik Szkół Karpackich w Nowej Rudzie

logo XI SejmikW dniach 20-22.09.2018 roku delegacja naszej Szkoły w składzie Weronika Dekowska 3 Tek (technik ekonomista), Monika Cieślak 3 Tek (technik ekonomista), Konrad Zamiara 3 TM (technik mechanik) i opiekunowie pani Marlena Czyż i pan Jacek Pluta uczestniczyła w XI Sejmiku Szkół Karpackich w Nowej Rudzie. W stulecie odzyskania niepodległości patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Czytaj całość

Dokumenty do pobrania dla uczestnik projektu: Nauka – to lubię!

logo nauka 2018 duzeDokumenty do pobrania oraz informacje na temat projektu pn. "Nauka - to lubię! - kompleksowy program rozwojowy szkół ponadgimnazjalnych oraz szkoły specjalnej na terenie powiatu wrzesińskiego" realizowanego w ramach "Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020" - Działanie 8.1 "Ograniczanie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej", Poddziałanie 8.1.2 Kształcenie ogólne współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa znajdują się na prawym banerze strony lub tutaj.

Projekt "Masz Pasję - Zwyciężasz"

logo masz pasję 2018Takie spotkania nie zdarzają się często... w ramach projektu "Masz Pasję - Zwyciężasz" gościł w naszej szkole absolwent sprzed lat pan Mirosław Chudy - człowiek niezwykle aktywny społecznie, były reprezentant Polski w szermierce na wózkach, zdobywca wielu trofeów w tym także międzynarodowych, ale przede wszystkim człowiek z pasją i zaangażowaniem, które pomagają mu przełamywać bariery i realizować najbardziej szalone marzenia.

Czytaj całość

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

matematyka w obiektywieZachęcamy miłośników matematyki oraz fotografii do udziału w konkursie fotograficznym MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego. Udział jest bezpłatny i powszechny. Uczestnicy: dwie grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia). Termin zgłaszania: 15 listopad 2018. Więcej informacji na stronie: http://mwo.usz.edu.pl/

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap