Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Półfinał konkursu "Supermatematyk"

logo Supermatematyk półfinał 2019W sobotę 16 lutego 2019 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego, którzy przeszli z etapu ćwierćfinału rozpoczęli zmagania w półfinale konkursu matematycznego "Supermatematyk". Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie umiejętności matematycznych. Nikt nie żałował wolnego czasu, bo wszyscy mają świadomość jak ważna jest matematyka. Następnym celem uczniów jest finał. Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu matematycznego. Aby poznać wyniki kliknij tutaj!

Czytaj całość

Zajęcia w ramach projektu „Nauka – to lubię!”

ak matematykaNa zajęciach dodatkowych "Matematyka narzędziem w moim zawodzie", realizowanych w ramach projektu "Nauka - to lubię", uczniowie architektury krajobrazu wykonali projekt "Ogród ZSP". W październiku 2018 roku dokonali pomiarów terenu przed szkołą za pomocą tradycyjnej miarki. Następnie doskonalili swoje umiejętności rachunkowe wykonując m.in. obliczenia na kalkulatorze, przybliżanie i zaokrąglania, zamiana jednostek oraz plastyczne wykonując rysunki terenu w skali 1:160 i 1:180.

Czytaj całość

Nauka programowania w Pythonie

logo poziom4 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole twórców środowiska do nauki programowania w języku Python. Zostało ono stworzone przez zespół specjalistów z UAM w Poznaniu. Aplikacja pokazuje sposoby rozwiązywania różnych algorytmów w sposób zarówno obrazkowy, jak i tradycyjnego programowania. W zajęciach pokazowych udział wzięli uczniowie z klasy I TI (technik informatyk). W najbliższym czasie będziemy testowali aplikację i zgłaszali uwagi do jej twórców.

Czytaj całość

Konkurs plastyczny "Zimowe pejzaże"

konkurs plastyczny MINIZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Zimowe pejzaże". Uczestnik może przesłać maksymalnie 3 prace plastyczne o tematyce związanej z krajobrazem, roślinami oraz przyrodą, które pokażą ich piękno w miesiącach zimowych. Na prace czekamy do 15 marca 2019 roku. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów III klasy gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej. Regulamin konkursu do pobrania tutaj.

Koala - drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny

koalaZapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie Koala organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Zadania konkursowe pobudzają kreatywne myślenie i zachęcają do poszukiwania oryginalnych i efektywnych rozwiązań.

Czytaj całość

Liga Piłki Siatkowej Trójek Mieszanych

Pilka siatkowa trojek mieszanychOd 4 lutego 2019 roku zaczynamy rozgrywki Ligi Piłki Siatkowej Trójek Mieszanych. Zgłoszonych jest dziewięć zespołów. W rozgrywkach systemem każdy z każdym zostanie rozegranych 36 spotkań. Mecze będą rozgrywane do 21 punktów do trzech wygranych setów. Rywalizacja odbywać się będzie w poniedziałki i środy o godzinie 14.45. W przypadku nieobecności jednej z drużyn, następuje walkower dla drużyny obecnej w stosunku 3:0 (21:0, 21:0, 21:0).

Czytaj całość

Supermaturzysta z matematyki

zsp boxZapraszamy uczniów na zajęcia dodatkowe z matematyki w ramach Grantu edukacyjnego "Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego". Zajęcia będą się odbywać od lutego do kwietnia 2019 roku. W maju na zakończenie projektu uczestnicy przystąpią do próbnej matury z matematyki. Terminy pierwszych zajęć: 1 lutego 2019 roku (piątek), godz. 7:45-8:30, sala 18 – prowadząca pani Monika Idczak; 5 lutego 2019 roku (wtorek), godz. 14:50-15:35, sala 18 – prowadząca pani Magdalena Zajda.

Plan lekcji

planOd poniedziałku 28 stycznia 2019 roku obowiązywał będzie nowy plan lekcji. 

Plan lekcji dostępny jest tutaj.

Akademia z okazji "100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego"

logo 100 Powstanie WielkopolskieDnia 4 stycznia 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni odbyła się powiatowa uroczystość z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się akademia skierowana do uczniów wrzesińskich szkół ponadpodstawowych. Na sali zasiedli również nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz samorządowcy, na czele ze starostą wrzesińskim panem Dionizym Jaśniewiczem.

Czytaj całość

Wycieczka do Poznania

logo wycieczka Poznań 2019Dnia 20 grudnia 2018 roku uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) pod opieką wychowawczyni pani Anny Kołodziejczak oraz pani Doroty Wojtaszak odwiedzili Wielkopolskie Muzeum Wojskowe w Poznaniu, gdzie zwiedzili wystawę "Wielkopolskie znaki zwycięstwa", zorganizowaną przez muzeum w stulecie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, obecnie oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, jest jedyną instytucją Wojsk Wielkopolskich istniejącą do dziś.

Czytaj całość

"Ius civile" dla ekonomistów

logo Ius civile 2019Dnia 17 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II TEK (technik ekonomista) spotkali się z radcą prawnym panią Haliną Woźniak-Hendrysiak. Przedmiot "Podstawy ekonomii i prawa" w klasie drugiej dotyczy właśnie zagadnień prawnych (prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo postępowania administracyjnego, prawo podatkowe, prawo autorskie i prawo własności przemysłowej). Pani mecenas przybliżyła uczniom podstawowe pojęcia z prawa cywilnego, ciekawie omówiła źródła i zasady tego prawa.

Czytaj całość

Konkurs profilaktyczno-edukacyjny

logo konkurs pr edZapraszamy uczniów do udziału w konkursie pod nazwą "W Internecie czy w realu nie lekceważ złych sygnałów". Żeby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę w formie krótkometrażowego filmu, związanego z tematem konkursu. Osoby zainteresowane zapraszamy do gabinetu pedagoga. Zobacz plakat konkursu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pcprwrzesnia.pl

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap