Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Nasi uczniowie mistrzami profilaktyki i sztuki filmowej

logo profilaktyka sztuka filmowaJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz uczeń Jacek Karbowiak klasa I TAI (technik informatyk), wszedł w skład zespołu, który zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pt. "Szkoła wolna od używek".
Konkurs polegał na nakręceniu filmu profilaktycznego związanego z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych.

Czytaj całość

Dyplomy kursu florystycznego

logo kurs florystycznyJeszcze przed rozpoczęciem matur uczniowie 4 klasy technik architektury krajobrazu zakończyli podstawowy kurs bukieciarski, na dowód czego otrzymali dyplomy. Kursanci podczas zajęć nauczyli się układać kilka podstawowych kompozycji florystycznych m. in. bukiet ślubny, butonierkę, bukiet skrętoległy, kompozycje we floretach i inne. Zdobytą wiedzę i umiejętności mogą rozwijać dalej bezpośrednio w pracy lub idąc wyżej do szkół florystycznych.

Czytaj całość

Plan lekcji

plan Od poniedziałku 6 maja 2019 roku obowiązywał będzie nowy plan lekcji.
Plan lekcji dostępny jest tutaj.

Matura 2019

kasztanowiecWszystkim tegorocznym absolwentom życzę powodzenia na egzaminie maturalnym!!!

Czas leci...

logo szkola 1991Tak zmieniło się to miejsce od chwili, gdy rodzice dzisiejszych maturzystów sami zdawali maturę... kliknij tutaj!

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Morskiej

Wpjewodzki Konkurs Wiedzy MorskiejW Konkursie Wiedzy Morskiej na szczeblu powiatowym drużyna z ZSP zajęła I miejsce. Szkołę reprezentowali: Nikola Pirańska 1 TEK (technik ekonomista), Piotr Jałocha 2TI (technik informatyk), Jakub Karbowiak 2TI (technik informatyk) i Mikołaj Szalbierz 2TI (technik informatyk). Ilość zdobytych punktów przez Nikolę Pirańską i Jakuba Karbowiaka pozwoliła im uzyskać kwalifikacje do współzawodnictwa wojewódzkiego. W zmaganiach wojewódzkich uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

Czytaj całość

Code for Green - zajęcia wyjazdowe

uam pp27 i 28 kwietnia uczniowie biorący udział w projekcie Code for Green brali udział w zajęciach na Politechnice Poznańskiej oraz Uniwersytecie Adama Mickiewicza. W pierwszy dzień uczniowie poznawali zagadnienia związane z ochroną środowiska, programowaniem i budowaniem robotów oraz miernictwem elektronicznym.

Czytaj całość

Darmowe stypendium rozwojowe Marka Kamińskiego

logo Life PlanLife Plan to 8-miesięczny program rozwojowo-motywacyjny oparty o metodę Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Life Plan przeznaczony jest dla ambitnych nastolatków w wieku 14 - 17 lat, którzy w czasie jego trwania poznają metodę Biegun i nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im się realizować. Celem programu jest budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości, co przyczyni się do realnego osiągania swoich celów.

Czytaj całość

Stypendia pomostowe dla maturzystów

logo KOWRFundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza XVIII edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka około 600 stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Program adresowany jest tylko do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadpodstawową w 2019 roku. Wszelkie informacje na stronie internetowej : www.stypendia-pomostowe.pl. Zapraszamy!

Liga Piłki Siatkowej Trójek Mieszanych

Pilka siatkowa trojek mieszanychDo Ligi Piłki Siatkowej Trójek Mieszanych zgłoszonych jest dziewięć zespołów. W rozgrywkach systemem każdy z każdym zostanie rozegranych 36 spotkań. Mecze będą rozgrywane do 21 punktów do trzech wygranych setów. Rywalizacja odbywać się będzie w poniedziałki i środy o godzinie 14.45. W przypadku nieobecności jednej z drużyn, następuje walkower dla drużyny obecnej w stosunku 3:0 (21:0, 21:0, 21:0).

Czytaj całość

Komunikat

zsp boxDyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych informuje, że od 29 kwietnia 2019 r. wszystkie zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z planem.

Dni: 2 maja, 6 maja, 7 maja i 8 maja są wolne od zajęć dydaktycznych.

Od 9 maja 2019 r. lekcje odbywać się będą już według nowego planu, który zostanie opublikowany na stronie internetowej.

Sukces ZSP na eliminacjach okręgowych

logo OITiW BlokBDnia 24 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Łączności odbyły się okręgowe eliminacje VI edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Zespół Szkół Politechnicznych reprezentowali uczniowie, którzy dnia 6 marca 2019 roku uzyskali najwyższą ilość punktów na eliminacjach szkolnych: Paweł Kapela klasa 1 TI (technik informatyk), Klaudia Plucińska klasa 3 TEK (technik ekonomista), Aleksandra Cieślak klasa 3 TEK (technik ekonomista).

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap