Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Realizacja projektu pn. "Karta Szkolna BZ WBK"

karta szkolnaPrzypominamy, że aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Osobom nieposiadającym kart (np. listonosz, rodzice), drzwi do szkoły mogą otworzyć pracownicy szkoły, dzięki zainstalowanemu domofonowi obok wejścia głównego w nowym budynku. Cały projekt finansowany jest przez Bank Zachodni WBK S.A. Dzięki Karcie Szkolnej można skorzystać z rabatów w sklepach, restauracjach, czy centrach usługowo-rekreacyjnych w naszej okolicy. Partnerami są: Typograf, Taxi Osobowe, Snack Bar Smaka, Weronika Matuszak Motyweratorka, Księgarnia Wrzesińska, Perfect School, Restauracja Sethi, Restauracja Gospa Ejo, Siłownia Odeon.

Bezpieczna Szkoła - Nowoczesna Szkoła

karta szkolnaNasza szkoła uczestniczy w Programie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A.

Cel projektu:

  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole,
  • promocja nowoczesnej szkoły,
  • edukacja ekonomiczna,
  • wsparcie aktywnych szkół.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych poprzez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na ich teren. Jest to możliwe dzięki instalacji systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez karty zbliżeniowe. W naszej szkole został zainstalowany również taki system kontrolowanego dostępu, całkowicie sfinansowany przez Bank Zachodni WBK S.A. Karty, wyprodukowane i dostarczone przez bank, służą jako identyfikator szkoły, gdyż umieszczane są na nich elementy wyróżniające - zdjęcie, nazwa i logo szkoły.

Koszty
Wszystkie koszty związane z realizacją programu – instalacja systemu, produkcja i dostarczenie kart, serwis – pokrywa Bank Zachodni WBK S.A., więc nie obciążają one samorządu, szkoły, rodziców ani uczniów.

Jak to działa?
Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną, dostosowaną do systemu tylko w konkretnej szkole. Taką kartę otrzymuje każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Osoby nieposiadające kart (np. petenci, rodzice) są wpuszczane do szkoły przez jej pracowników. W ramach projektu w naszej szkole zainstalowano też domofon. Szkoła sama podejmuje decyzję o wydzieleniu stref kontrolowanego dostępu w ramach wdrożonego systemu.

Program rabatowy
Dzięki Karcie Szkolnej można skorzystać z rabatów w sklepach, restauracjach czy centrach usługowo-rekreacyjnych w naszej okolicy. Są one udzielane posiadaczom Kart Szkolnych. Program rabatowy ma na celu udzielanie uczniom rabatów u lokalnych firm i wspieranie edukacji ekonomicznej, a dla przedsiębiorców wsparcie promocyjne na lokalnym rynku oraz dotarcie z ofertą do nowych klientów.

Partnerzy Karty Szkolnej:
Typograf, Taxi osobowe, Snack Bar Smaka, Weronika Matuszak Motyweratorka, Księgarnia Wrzesińska, Perfect School, Restauracja Sethi, Restauracja Gospa Ejo, Siłownia Odeon.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap