Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wielki sukces ZSP: brązowy medal na Licealiadzie w siatkówce plażowej

PS Finał wojewódzki 2018Występ reprezentantek Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni w Finale Wojewódzkim XIX Licealiady w Siatkówce Plażowej zakończył się historycznym osiągnięciem. Po raz pierwszy reprezentantom ZSP udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie. Zawody zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rozegrano 12 czerwca 2018 roku we Wrześni, na boiskach WOSR. Grano systemem brazylijskim, po dwóch przegranych meczach zespół odpadał z rywalizacji. Turniejową drabinkę ustalono częściowo na podstawie rozstawienia drużyn, częściowo na podstawie losowania.

Zespół ZSP Września Wiktoria JagodzińskaNatalia Kaniewska w całym turnieju przegrał tylko pojedynek półfinałowy. Wszystkie wygrane mecze reprezentantek ZSP Września zakończyły się w stosunku 2:0. Nasze siatkarki w pierwszym pojedynku pokonały parę Kaźmieruk-Kendzia, potem Pohl-Żukowska i Nowaczyk-Marczyńska (I LO Turek). W meczu półfinałowym siatkarki ZSP Września pokonane zostały przez zespół ze Środy Wielkopolskiej, parę Prządka-Lipiecka (I LO Środa Wielkopolska). Średzianki później swój występ ukoronowały zdobyciem złotego medalu. Z tą samą drużyną nasze reprezentantki przegrały także podczas finału rejonu w Jarocinie.

W pojedynku o historyczny brązowy medal reprezentantki ZSP ponowne spotkały się z duetem z Turku Nowaczyk-Marczyńska. Tym razem również wygrały w stosunku 2:0.

Mecz półfinałowe
ZSP Września – LO Środa Wielkopolska 0:2 (11:15, 11:15)
LOMS Poznań – I LO Turek 2:0 (15:12, 15:12)

Mecz o 3. miejsce
ZSP Września – I LO Turek 2:0 (15:12, 15:9)

Finał
LO Środa Wlkp. – LOMS Poznań 2:0 (15:12, 15:8)

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Liceum Ogólnokształcące Środa Wielkopolska
2. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Poznań
3. Zespół Szkół Politechnicznych Września
4. I Liceum Ogólnokształcące Turek
5-6. Liceum Ogólnokształcące Słupca, Zespół Szkół nr 9 Kalisz
7-8. Zespół Szkół Ekonomicznych Kalisz, XXXIII Liceum Ogólnokształcące Poznań
9-12. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Września, I Liceum Ogólnokształcące Ostrzeszów, I Liceum Ogólnokształcące Szamotuły, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Piła, XIII – XV Liceum Ogólnokształcące Rawicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących Gostyń, Liceum Ogólnokształcące Rogoźno

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap