Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wielki sukces ZSP: brązowy medal na Licealiadzie w siatkówce plażowej

PS Finał wojewódzki 2018Występ reprezentantek Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni w Finale Wojewódzkim XIX Licealiady w Siatkówce Plażowej zakończył się historycznym osiągnięciem. Po raz pierwszy reprezentantom ZSP udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie. Zawody zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rozegrano 12 czerwca 2018 roku we Wrześni, na boiskach WOSR. Grano systemem brazylijskim, po dwóch przegranych meczach zespół odpadał z rywalizacji. Turniejową drabinkę ustalono częściowo na podstawie rozstawienia drużyn, częściowo na podstawie losowania.

Zespół ZSP Września Wiktoria JagodzińskaNatalia Kaniewska w całym turnieju przegrał tylko pojedynek półfinałowy. Wszystkie wygrane mecze reprezentantek ZSP Września zakończyły się w stosunku 2:0. Nasze siatkarki w pierwszym pojedynku pokonały parę Kaźmieruk-Kendzia, potem Pohl-Żukowska i Nowaczyk-Marczyńska (I LO Turek). W meczu półfinałowym siatkarki ZSP Września pokonane zostały przez zespół ze Środy Wielkopolskiej, parę Prządka-Lipiecka (I LO Środa Wielkopolska). Średzianki później swój występ ukoronowały zdobyciem złotego medalu. Z tą samą drużyną nasze reprezentantki przegrały także podczas finału rejonu w Jarocinie.

W pojedynku o historyczny brązowy medal reprezentantki ZSP ponowne spotkały się z duetem z Turku Nowaczyk-Marczyńska. Tym razem również wygrały w stosunku 2:0.

Mecz półfinałowe
ZSP Września – LO Środa Wielkopolska 0:2 (11:15, 11:15)
LOMS Poznań – I LO Turek 2:0 (15:12, 15:12)

Mecz o 3. miejsce
ZSP Września – I LO Turek 2:0 (15:12, 15:9)

Finał
LO Środa Wlkp. – LOMS Poznań 2:0 (15:12, 15:8)

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Liceum Ogólnokształcące Środa Wielkopolska
2. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Poznań
3. Zespół Szkół Politechnicznych Września
4. I Liceum Ogólnokształcące Turek
5-6. Liceum Ogólnokształcące Słupca, Zespół Szkół nr 9 Kalisz
7-8. Zespół Szkół Ekonomicznych Kalisz, XXXIII Liceum Ogólnokształcące Poznań
9-12. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Września, I Liceum Ogólnokształcące Ostrzeszów, I Liceum Ogólnokształcące Szamotuły, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Piła, XIII – XV Liceum Ogólnokształcące Rawicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących Gostyń, Liceum Ogólnokształcące Rogoźno

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap