Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Sukces, na który trzeba było czekać prawie dwadzieścia lat

PS Finał 2018Po wielu latach oczekiwań reprezentantom Zespołu Szkół Politechnicznych udało się dotrzeć do finału Licealiady i zdobyć medal. Swój sukces siatkarze przypieczętowali podczas turnieju w poznańskiej hali Arena.

Siatkarze ZSP Września swoją drogę do finału wojewódzkiego w kategorii szkół ponadpodstawowych rozpoczęli od zdobycia mistrzostwa powiatu wrzesińskiego. Potem okazali się najlepsi wśród pięciu mistrzów powiatów należących do Rejonu Poznań Teren Wschód. Podczas półfinału wojewódzkiego rozegranego w Kaliszu reprezentanci ZSP Września zajmując drugie miejsce awansowali do grona czterech najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce.
XIX Finał Licealiady rozegrano w dniu 19 kwietnia 2018 roku w hali Arena w Poznaniu. Do rywalizacji stanęły reprezentacje Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych z Poznania, Liceum Ogólnokształcącego SMS Piła, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Krotoszyna i Zespołu Szkół Politechnicznych z Wrześni. Drużyny z Piły i Poznania całkowicie składały się z zawodników klubów siatkarskich – Jokera Piła i Energetyka Poznań. Obie reprezentacje w bieżącym roku znalazły się w finale Wielkopolski w kategorii juniora pośród drużyn klubowych. Mecze półfinałowe rozegrano według wcześniej ustalonego klucza, systemem "na krzyż" ze względu na miejsca zajęte w półfinale wojewódzkim.

Pojedynki półfinałowe nie dostarczyły niespodzianek. Reprezentanci ZSP Września 0:2 ulegli ZSGD Poznań, a siatkarze ZSP nr 3 Krotoszyn w tym sam stosunku ulegli LO SMS Piła.

Mecze półfinałowe
LO SMS Piła – ZSP nr 3 Krotoszyn 2:0 (25:14, 25:7)
ZSGD Poznań – ZSP Września 2:0 (25:20, 25:14)

W walce o brązowy medal spotkały się drużyny, dla których zdobycie tego krążka było historycznym sukcesem. Bardziej usztywnieni z tego powodu okazali się reprezentanci ZSP Września, którzy przez większość gry w pierwszym secie musieli gonić wynik. Dopiero w końcówce wrześnianie odrobili straty doprowadzając do zwycięstwa 25:23. Druga partia od samego początku toczyła się pod dyktando graczy ZSP Września.

ZSP Września – ZSP nr 3 Krotoszyn 2:0 (25:23, 25:19)

Pojedynek finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Po bardzo zaciętej walce lepsi od LO SMS Piła okazali się reprezentanci ZSGD Poznań.
ZSGD Poznań – LO SMS Piła 2:0 (25:23, 25:23)

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. ZSGD Poznań
2. LO SMS Piła
3. ZSP Września
4. ZSP nr 3 Krotoszyn

Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Konrad Duczkowski, Aleksander Hyżorek, Jędrzej Ignasiak, Jakub Kowalczykiewicz, Mariusz Rychlewski, Szymon Andrzejewski, Krystian Stankowski, Wiktor Wąsak, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Kozubiński, Rafał Kościelniak. Opiekunem drużyny był pan Robert Czerniak.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap