Siatkarze ZSP Września w najlepszej czwórce drużyn w Wielkopolsce

PS final KaliszUczestniczący w rozgrywkach Licealiady siatkarze ZSP Września osiągnęli historyczny sukces awansując do grona czterech najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce. Takiego wyniku reprezentanci ZSP nie osiągnęli od wielu lat. Po zwycięstwie w finale Rejonu Poznań Teren Wschód reprezentacja siatkarzy Zespołu Szkól Politechnicznych we Wrześni pojechała walczyć o miejsce w finale wojewódzkim do Kalisza.

W dniu 22 marca 2018 roku w kaliskiej hali sportowej Olimpia rozegrano Półfinał Wojewódzki A XIX Licealiady w Siatkówce Chłopców. Do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z czterech wojewódzkich rejonów. Reprezentantom ZSP Września przyszło rywalizować z drużynami I LO Kalisz, LO SMS Piła i ZS nr 1 z Wronek.

Pierwszy mecz wrześnian z reprezentantami I LO Kalisz okazał się kluczowy w kwestii awansu do finału wojewódzkiego. Zawodnicy ZSP Września pojedynek ten rozpoczęli wręcz fatalnie przegrywając w pierwszej partii już 3:12. Po opanowaniu emocji udało się doprowadzić do remisu 21:21, ale końcówka seta należała jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatecznie 26:24. W drugiej partii siatkarze ZSP Września pewnie wygrali do 17. Tajbrek rozpoczął się dla wrześnian fatalnie, bo od stanu 0:5. Dramatyczny w swoim przebiegu set zakończył się jednak wygraną reprezentacji ZSP Września 15:11.

W drugim pojedynku wrześnianie dość znacznie ulegli klubowej drużynie Jokera Piła, którzy na co dzień są uczniami LO SMS w Pile. Biorąc pod uwagę to, że siatkarze z Piły wydawali się nie do pokonania, o tym czy reprezentantom ZSP Września z drugiego miejsca uda się awansować do najlepszej czwórki w województwie, decydował trzeci z pojedynków z ZS nr 1 Wronki. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem ZSP Września 2:0.

Wyniki meczów
ZSP Września – I LO Kalisz 2:1 (24:26, 25:17, 15:11)
LO SMS Piła – ZS nr 1 Wronki 2:0
ZSP Września – LO SMS Piła 0:2 (17:25, 13:25)
I LO Kalisz – ZS nr 1 Wronki 2:0
ZSP Września – ZS nr 1 Wronki 2:0 (25:16, 25:19)
LO SMS Piła – I LO Kalisz 2:0

Klasyfikacja turnieju
1. LO SMS Piła
2. ZSP Września
3. I LO Kalisz
4. ZS nr 1 Wronki

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Jakub Kowalczykiewicz, Konrad Duczkowski, Szymon Andrzejewski, Mariusz Rychlewski, Aleksander Hyżorek, Łukasz Kozubiński, Wiktor Wąsak, Rafał Kościelniak, Mateusz Wiśniewski, Wojciech Erenz. Opiekunem drużyny był pan Robert Czerniak.