Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Siatkarze ZSP Września w najlepszej czwórce drużyn w Wielkopolsce

PS final KaliszUczestniczący w rozgrywkach Licealiady siatkarze ZSP Września osiągnęli historyczny sukces awansując do grona czterech najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce. Takiego wyniku reprezentanci ZSP nie osiągnęli od wielu lat. Po zwycięstwie w finale Rejonu Poznań Teren Wschód reprezentacja siatkarzy Zespołu Szkól Politechnicznych we Wrześni pojechała walczyć o miejsce w finale wojewódzkim do Kalisza.

W dniu 22 marca 2018 roku w kaliskiej hali sportowej Olimpia rozegrano Półfinał Wojewódzki A XIX Licealiady w Siatkówce Chłopców. Do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z czterech wojewódzkich rejonów. Reprezentantom ZSP Września przyszło rywalizować z drużynami I LO Kalisz, LO SMS Piła i ZS nr 1 z Wronek.

Pierwszy mecz wrześnian z reprezentantami I LO Kalisz okazał się kluczowy w kwestii awansu do finału wojewódzkiego. Zawodnicy ZSP Września pojedynek ten rozpoczęli wręcz fatalnie przegrywając w pierwszej partii już 3:12. Po opanowaniu emocji udało się doprowadzić do remisu 21:21, ale końcówka seta należała jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatecznie 26:24. W drugiej partii siatkarze ZSP Września pewnie wygrali do 17. Tajbrek rozpoczął się dla wrześnian fatalnie, bo od stanu 0:5. Dramatyczny w swoim przebiegu set zakończył się jednak wygraną reprezentacji ZSP Września 15:11.

W drugim pojedynku wrześnianie dość znacznie ulegli klubowej drużynie Jokera Piła, którzy na co dzień są uczniami LO SMS w Pile. Biorąc pod uwagę to, że siatkarze z Piły wydawali się nie do pokonania, o tym czy reprezentantom ZSP Września z drugiego miejsca uda się awansować do najlepszej czwórki w województwie, decydował trzeci z pojedynków z ZS nr 1 Wronki. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem ZSP Września 2:0.

Wyniki meczów
ZSP Września – I LO Kalisz 2:1 (24:26, 25:17, 15:11)
LO SMS Piła – ZS nr 1 Wronki 2:0
ZSP Września – LO SMS Piła 0:2 (17:25, 13:25)
I LO Kalisz – ZS nr 1 Wronki 2:0
ZSP Września – ZS nr 1 Wronki 2:0 (25:16, 25:19)
LO SMS Piła – I LO Kalisz 2:0

Klasyfikacja turnieju
1. LO SMS Piła
2. ZSP Września
3. I LO Kalisz
4. ZS nr 1 Wronki

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Jakub Kowalczykiewicz, Konrad Duczkowski, Szymon Andrzejewski, Mariusz Rychlewski, Aleksander Hyżorek, Łukasz Kozubiński, Wiktor Wąsak, Rafał Kościelniak, Mateusz Wiśniewski, Wojciech Erenz. Opiekunem drużyny był pan Robert Czerniak.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap