Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Świetna postawa siatkarek ZSP - w Jarocinie wywalczyły więcej niż mogły

PS Siatkarki ZSP 2017 18 1Zdobyciem drugiego miejsca w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód swój świetny występ uwieńczyły siatkarki Zespołu Szkół Politechnicznych. Wrześnianki okazały się największym zaskoczeniem turnieju.

Po zdobyciu historycznego mistrzostwa powiatu reprezentantki ZSP Września zakwalifikowały się do Finału Rejonu Poznań Teren Wschód Licealiady. W turnieju, który rozegrano w dniu 16 marca 2018 roku w Jarocinie udział wzięło pięć najlepszych drużyn z powiatów przypisanych do rejonu. Na to, że wrześnianki mogą znaleźć się w finale turnieju nikt nie liczył, przede wszystkim organizatorzy. Tym razem zespoły uczestniczące w rywalizacji nie zostały przydzielone do dwóch grup na podstawie losowania, ale samodzielnej decyzji organizatorów.

Okazało się, że siatkarki ZSP Września trafiły do grupy z bardzo silnymi reprezentacjami Zespołu Szkół Ogólnokształcących ze Śremu i Liceum Ogólnokształcącego ze Środy Wielkopolskiej. Dwa rozegrane mecze grupowe kończyły się wygraną którejś z drużyn po tajbreku. Pierwsze spotkanie turnieju zakończyło się wygraną drużyny LO Środa Wielkopolska z ZSO Śrem w stosunku 2:1. W drugim meczu tej grupy zawodniczki ZSP Września 1:2 uległy reprezentantkom LO Środa Wielkopolska. W tym momencie wiadomo już było, że z pierwszego miejsca do fazy półfinałowej awansują zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej, a o drugie miejsce w półfinale w bezpośrednim pojedynku bić się będą siatkarki ZSP Września i ZSO Śrem. Wrześnianki w meczu tym zaprezentowały się znakomicie wygrywając 2:0.

Jedyny mecz Grupy B pokazał, że gospodarze wiedzieli jak się rozstawić. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie pewnie 2:0 ograł, jak się później okazało najsłabszy zespół turnieju, I Liceum Ogólnokształcące z Gniezna.

W fazie półfinałowej reprezentantkom ZSP przyszło się zmierzyć z gospodyniami turnieju – ZSP nr 1 Jarocin. Mecz okazał się niezwykle dramatyczny. Jego losy ważyły się do samego końca. Przy stanie 1:1 w setach, w decydującym tajbreku siatkarki z Jarocina prowadziły już 9:6. Zawodniczki ZSP Września wykazały się jednak niezwykłą odpornością psychiczną odrabiając straty, by wygrać ostatecznie 15:13. W drugim z półfinałów zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej pewnie pokonały I LO Gniezno.

Pojedynek o trzecie miejsce w turnieju nie dostarczył żadnych emocji. Niesamowicie zawiedzione brakiem miejsca w finale zawodniczki ZSP nr 1 Jarocin drugim składem 2:0 pokonały I LO Gniezno. Mecz finałowy zdominowany został przez reprezentantki Środy Wielkopolskiej. Dysponujące mniejszą siłą w ataku, niesamowicie zmęczone już zawodniczki ZSP Września mimo podjęcia heroicznej wręcz walki musiały uznać wyższość swoich rywalek.

Grupa A
LO Środa Wlkp. – ZSO Śrem 2:1 (7:15, 15:5, 15:5)
LO Środa Wlkp. – ZSP Września 2:1 (11:15, 15:8, 15:8)
ZSP Września – ZSO Śrem 2:0 (15:5, 15:9)

Grupa B
ZSP nr 1 Jarocin – I LO Gniezno 2:0 (15:5, 15:3)

Półfinał I
ZSP Września – ZSP nr 1 Jarocin 2:1 (15:12, 9:15, 15:13)

Półfinał II
LO Środa Wlkp. – I LO Gniezno 2:0

Mecz o 3. miejsce
ZSP nr 1 Jarocin – I LO Gniezno 2:0

Finał
LO Środa Wlkp. – ZSP Września 2:0 (25:16, 25:17)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Liceum Ogólnokształcące Środa Wielkopolska
2. Zespół Szkół Politechnicznych Września
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Jarocin
4. I Liceum Ogólnokształcące Gniezno
5. Zespół Szkół Ogólnokształcących Śrem

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Wiktoria Jagodzińska, Natalia Kaniewska, Julia Żurawska, Agnieszka Grygier, Laura Plewińska, Barbara Machnik, Martyna Kluk, Martyna Dutkiewicz (l). Opiekunami zespołu była pani Izabela Fischer i pan Robert Czerniak.

PS Siatkarki ZSP 2017 18 2

 

PS Siatkarki ZSP 2017 18 3

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap