Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Kolejny sukces siatkarzy ZSP

PS Rejon 2017 18Siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych nie mieli sobie równych podczas Finału Rejonu Poznań Teren Wschód. Reprezentacja ZSP awansując do półfinału wojewódzkiego powtórzyła tym samym sukces z ubiegłego roku.

W tym roku szkolnym reprezentanci ZSP Września w grach zespołowych już czterokrotnie startowali w finale rejonu. Za każdym razem kończyli swój udział w Licealiadzie zajmując czwarte miejsce w rejonie. Fatum czwartego miejsca udało się wreszcie przełamać siatkarzom ZSP, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Finał Rejonu Poznań Teren Wschód Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Chłopców rozegrano w dniu 13 marca 2018 roku w Jarocinie. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które wcześniej wywalczyły mistrzostwo w powiecie gnieźnieńskim, wrzesińskim, średzkim, śremskim i jarocińskim.

Na podstawie losowania rywalizujące zespoły trafiły do dwóch grup, w których grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy obu grup na koniec turnieju walczyli o pierwsze miejsce w turnieju premiowane udziałem w półfinale wojewódzkim. Reprezentacja ZSP w swojej grupie zdecydowanie zajęła pierwsze miejsce pokonując drużyny z Zespołu Szkół Rolniczych ze Środy Wielkopolskiej i I Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna. Pojedynek finałowy z reprezentantami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Jarocin zawodnicy ZSP Września wygrali pewnie 2:0, chociaż pojedynek do pewnego momentu w każdym secie był bardzo wyrównany.

Grupa A
ZSP Września – ZSRol. Środa Wlkp. 2:0 (25:8, 25:14)
ZSP Września – I LO Gniezno 2:0 (25:12, 25:16)
I LO Gniezno – ZSRol. Środa Wlkp. 2:0

Grupa B
ZSP nr 2 Jarocin – ZSE Śrem 2:0

Mecz o 3. miejsce
I LO Gniezno – ZSE Śrem 0:2

Finał
ZSP Września – ZSP nr 2 Jarocin 2:0 (25:14, 25:18)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Zespół Szkół Politechnicznych Września
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Jarocin
3. Zespół Szkół Ekonomicznych Śrem
4. I Liceum Ogólnokształcące Gniezno
5. Zespół Szkół Rolniczych Środa Wielkopolska

Reprezentacja ZSP zagrała w składzie: Szymon Andrzejewski, Konrad Duczkowski, Wojciech Erenz, Aleksander Hyżorek, Jędrzej Ignasiak, Jakub Kowalczykiewicz, Łukasz Kozubiński, Mariusz Rychlewski, Krystian Stankowski, Wiktor Wąsak, Mateusz Wiśniewski. Opiekunem drużyny był pan Robert Czerniak.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap