Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Kolejne mistrzostwo dla uczniów ZSP

PS siatkarze ZSP 2017 18Reprezentacja siatkarzy podtrzymała szczęśliwą passę. Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych obronili tytuł mistrza powiatu z ubiegłego roku. Mistrzostwo powiatu w siatkówce chłopców jest już szóstym mistrzostwem wywalczonym w tym roku w grach zespołowych przez uczniów naszej szkoły.

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Chłopców przeprowadzono w dniu 26 lutego 2018 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech szkół. Biorąc pod uwagę wyniki z ubiegłego roku, w meczach półfinałowych rozstawieni zostali uczniowie ZSP Września i LO Września. Losowanie rozstrzygnęło, że o miejsce w finale drużyna ZSP Września walczyła z ZSZ nr 2 Września, a LO Września z ZSTiO Września.

Wyniki meczów półfinałowych
ZSP Września – ZSZ nr 2 Września 2:0 (25:15, 25:17)
LO Września – ZSTiO Września 2:0 (25:16, 25:10)

W pojedynku o trzecią lokatę w turnieju siatkarze ZSZ nr 2 Września pewnie wygrali z reprezentacją ZSTiO Września. Tak jak się wszyscy tego spodziewali pojedynek finałowy okazał się wyrównany, bardziej niżby wskazywał na to wynik. Reprezentanci LO Września i ZSP Września zaskoczyli wszystkich zaprezentowanym wysokim poziomem. Losy wygranego przez ZSP Września pierwszego seta rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. W drugiej partii siatkarze LO Września dali się zdominować przegrywając dość łatwo. W trzecim secie doszło do niezwykle dramatycznej końcówki. Drużyna ZSP prowadząc 24:21 nie wykorzystała aż trzech piłek meczowych. Po grze na przewagi set zakończył się jednak ich wygraną 29:27.

Mecz o 3. miejsce
ZSZ nr 2 Września – ZSTiO Września 2:0 (25:20, 25:15)

Finał
ZSP Września – LO Września 3:0 (25:21, 25:16, 29:27)

Klasyfikacja końcowa
1. ZSP Września
2. LO Września
3. ZSZ nr 2 Września
4. ZSTiO Września

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Konrad Duczkowski, Aleksander Hyżorek, Jędrzej Ignasiak, Jakub Kowalczykiewicz, Mariusz Rychlewski, Krystian Stankowski, Wiktor Wąsak, Mateusz Wiśniewski. Opiekunem drużyny był pan Robert Czerniak.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSP



bip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap