Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Niecodzienna lekcja historii

warszawa pixabay cc0W czwartek, 23 marca 2018 roku, uczniowie klas I TE (technik elektronik), I TI (technik informatyk), I mpr (mechanik precyzyjny) i I TEK (technik ekonomista) wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Jej celem było usystematyzowanie wiedzy z okresu II wojny światowej, zwłaszcza dotyczącej powstania warszawskiego i historii Żydów. Młodzież zwiedziła Muzeum Polin, gdzie miała okazję poznać losy Żydów na ziemiach polskich zaprezentowane z wykorzystaniem nowoczesnych technik.

Z tego miejsca wszyscy udali się na plac Zamkowy. Uczniowie mogli zobaczyć Zamek Królewski, przespacerować się Krakowskim Przedmieściem i dotrzeć na Stare Miasto. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym miejscu uczniowie oprowadzani przez przewodników zapoznali się ze szczegółami 64-dniowej walki o to miasto. Uwagę zwracały zwłaszcza realistyczne efekty dźwiękowe, idealnie odwzorowane scenerie, takie jak np. kanały którymi poruszali się powstańcy. Z pewnością ta niecodzienna lekcja historii na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.

Opiekę nad uczniami sprawowali pani Aneta Sarbinowska-Murawiecka, pani Renata Bianek, pani Anna Jankowska oraz pan Bogdan Murawiecki.

Tekst współredagowała Patrycja Milczarek kl. I TI

GALERIA

(zdjęcia: Michał Wołoszyn 1 TI)

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap