Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Niecodzienna lekcja historii

warszawa pixabay cc0W czwartek, 23 marca 2018 roku, uczniowie klas I TE (technik elektronik), I TI (technik informatyk), I mpr (mechanik precyzyjny) i I TEK (technik ekonomista) wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Jej celem było usystematyzowanie wiedzy z okresu II wojny światowej, zwłaszcza dotyczącej powstania warszawskiego i historii Żydów. Młodzież zwiedziła Muzeum Polin, gdzie miała okazję poznać losy Żydów na ziemiach polskich zaprezentowane z wykorzystaniem nowoczesnych technik.

Z tego miejsca wszyscy udali się na plac Zamkowy. Uczniowie mogli zobaczyć Zamek Królewski, przespacerować się Krakowskim Przedmieściem i dotrzeć na Stare Miasto. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym miejscu uczniowie oprowadzani przez przewodników zapoznali się ze szczegółami 64-dniowej walki o to miasto. Uwagę zwracały zwłaszcza realistyczne efekty dźwiękowe, idealnie odwzorowane scenerie, takie jak np. kanały którymi poruszali się powstańcy. Z pewnością ta niecodzienna lekcja historii na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.

Opiekę nad uczniami sprawowali pani Aneta Sarbinowska-Murawiecka, pani Renata Bianek, pani Anna Jankowska oraz pan Bogdan Murawiecki.

Tekst współredagowała Patrycja Milczarek kl. I TI

GALERIA

(zdjęcia: Michał Wołoszyn 1 TI)

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap