Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wyjazd edukacyjny do Warszawy

sejm12 grudnia 2017 roku uczniowie klas II TI, II TE, II ATI, III TI oraz III TB pod opieką pań – Anety Sarbinowskiej-Murawieckiej i Sonii Chałupniczak oraz panów – Marka Chęcińskiego i Mirosława Jadryszaka uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. W czasie pobytu w stolicy uczestnicy wycieczki mieli nadzieję zwiedzić budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Polityczna gorączka ostatnich dni sprawiła jednak, że wejście do kompleksu budynków przy ul. Wiejskiej stanęło pod znakiem zapytania.

W dniu wycieczki odbywało się ważne posiedzenie parlamentarzystów a wygłoszeniu exposé przez nowego premiera miał przysłuchiwać się Prezydent Andrzej Duda. Od rana wszystkie karty spoczywały więc w ręku Biura Ochrony Rządu i tylko sobie znanymi sposobami pani Murawiecka, główna organizatorka wyjazdu, zdołała przebić się przez twardy mur obostrzeń, procedur i zakazów. Udało się! Mogliśmy zwiedzić galerię sejmową, posłuchać wykładu na temat pracy parlamentu oraz poznać jego skomplikowaną historię. Wyściełane zielonym pluszem fotele rozbudzały wyobraźnię...

Kolejnym punktem wyprawy był spacer Krakowskim Przedmieściem. Tutaj w swoim żywiole znalazł się pan Mirosław Jadryszak, dzieląc się z uczniami wiedzą na temat ważnych miejsc tej najpiękniejszej warszawskiej ulicy. Lektury szkolne zabrzmiały na nowo...

A wczesnym popołudniem – Centrum Nauki Kopernik! Fascynujące instalacje, np. Wahadło Foucaulta, Poduszkowiec, Powietrzna Armata i Teatr Wysokich Napięć, przedstawiające i wyjaśniające najróżniejsze zjawiska fizyczne, to miód na serce wszelkich pasjonatów nauk przyrodniczych, których wśród uczniów ZSP jest niemało. Nawet złudzenia optyczne wyglądały na wiarygodne. Tutaj też prawdziwe okazało się porzekadło o szczęśliwych, którzy czasu nie liczą...

Mroki i tajemnice natury zostały rozjaśnione a dodatkowo wspomogło to rozświetlone świątecznymi iluminacjami Krakowskie Przedmieście. Urzekający pożegnalny spacer nastrajał zupełnie inaczej niż kilka godzin wcześniej, jeszcze w pełni grudniowego słońca. Cóż – magia nadchodzących Świąt zadziałała na dobre. I tylko żal było wyjeżdżać...

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap