Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

25 lat współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Politechnicznych a szkołą z Niemiec

logo wymiana 2017W dniach od 15 do 17 listopada 2017 na terenie naszej szkoły i miasta gościła delegacja z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Carl Gotthard Langhans Schule z Wolfenbüttel wraz przedstawicielami władz powiatu Wolfenbüttel. Ta niecodzienna wizyta odbyła się z okazji obchodów 25-lecia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino a szkołą z Niemiec, która stała się zalążkiem partnerstwa powiatów z Wrześni i Wolfenbüttel, stąd też udział w obchodach przedstawicieli powiatu niemieckiego.

W skład delegacji szkoły CGLS wchodzili: dyrektor szkoły pan Peter Walte, znani naszym uczniom i od lat zaangażowani w wymianę młodzieżową obu szkół pani Martina Saße i pan Lars Gemke oraz nauczyciele obecnie pracujący w placówce w Wolfenbüttel.

W trakcie pobytu goście z Niemiec zostali serdecznie przyjęci zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i w naszej szkole, gdzie przy dobrej kawie i ciastku wspominaliśmy dzieje partnerstwa, a także omawialiśmy pomysły i plany na dalszą współpracę. Obu spotkaniom towarzyszyła niezwykle ciepła, rodzinna atmosfera. Nie zapomnieliśmy również o naszym sztandarowym projekcie, od którego rozpoczęła się współpraca, a mianowicie o cmentarzu ewangelickim w Sokolnikach, nad którym szkoły sprawują opiekę. Delegacje obydwu szkół złożyły wiązanki na grobach i uczciły pamięć pochowanych na obu cmentarzach w Sokolnikach Niemców i Polaków.

Wizyta gości z Niemiec była okazją nie tylko do podsumowania i wspominania minionych chwil, ale stała się jednocześnie gwarantem i motywacją do kontynuowania współpracy. Z obu stron padło wiele słów sympatii i uznania oraz wyrażenie chęci i gotowości do dalszej pielęgnacji polsko-niemieckiej przyjaźni, poprzez organizowanie kolejnych spotkań i wspólnych projektów.

Lidia Kostrzewa, Katarzyna Stachowiak

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap