Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

25 lat współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Politechnicznych a szkołą z Niemiec

logo wymiana 2017W dniach od 15 do 17 listopada 2017 na terenie naszej szkoły i miasta gościła delegacja z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Carl Gotthard Langhans Schule z Wolfenbüttel wraz przedstawicielami władz powiatu Wolfenbüttel. Ta niecodzienna wizyta odbyła się z okazji obchodów 25-lecia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino a szkołą z Niemiec, która stała się zalążkiem partnerstwa powiatów z Wrześni i Wolfenbüttel, stąd też udział w obchodach przedstawicieli powiatu niemieckiego.

W skład delegacji szkoły CGLS wchodzili: dyrektor szkoły pan Peter Walte, znani naszym uczniom i od lat zaangażowani w wymianę młodzieżową obu szkół pani Martina Saße i pan Lars Gemke oraz nauczyciele obecnie pracujący w placówce w Wolfenbüttel.

W trakcie pobytu goście z Niemiec zostali serdecznie przyjęci zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i w naszej szkole, gdzie przy dobrej kawie i ciastku wspominaliśmy dzieje partnerstwa, a także omawialiśmy pomysły i plany na dalszą współpracę. Obu spotkaniom towarzyszyła niezwykle ciepła, rodzinna atmosfera. Nie zapomnieliśmy również o naszym sztandarowym projekcie, od którego rozpoczęła się współpraca, a mianowicie o cmentarzu ewangelickim w Sokolnikach, nad którym szkoły sprawują opiekę. Delegacje obydwu szkół złożyły wiązanki na grobach i uczciły pamięć pochowanych na obu cmentarzach w Sokolnikach Niemców i Polaków.

Wizyta gości z Niemiec była okazją nie tylko do podsumowania i wspominania minionych chwil, ale stała się jednocześnie gwarantem i motywacją do kontynuowania współpracy. Z obu stron padło wiele słów sympatii i uznania oraz wyrażenie chęci i gotowości do dalszej pielęgnacji polsko-niemieckiej przyjaźni, poprzez organizowanie kolejnych spotkań i wspólnych projektów.

Lidia Kostrzewa, Katarzyna Stachowiak

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap