Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Program Erasmus+

logo Erasmus 2017W dniach 5-11 listopada 2017 roku uczniowie: Weronika Ptasznik (klasa III TAI), Eliza Machińska (klasa II TB), Mikołaj Tarłowski (klasa II TB) oraz Patryk Borowski (klasa III TE) pod opieką pani Anny Adam oraz pani Liliany Sull przebywali w Hiszpanii w ramach realizacji programu Erasmus+, projekt "European House of the Future Actually Created by the Students".

Oto relacja Weroniki Ptasznik z klasy III TAI:

Swoją podróż rozpoczęliśmy wyjazdem do Berlina, a następnie samolotem do Malagi, gdzie czekaliśmy na pozostałych uczestników wycieczki.

Miejscem docelowym była Grenada, która od samego początku nas zachwyciła. Po zakwaterowaniu się odwiedziliśmy restaurację La Cueva, w której poznawaliśmy smaki słonecznej Hiszpanii. Paella, gazpacho, calamari, Tortilla Española to jedne z nielicznych jakie przypadły nam do gustu.

W poniedziałek odbyła się prezentacja dotycząca szczegółów naszego projektu, gdzie każda z grup (Niemcy, Hiszpania, Czechy, Francja oraz Polska) przedstawiła swoje uwagi oraz propozycje, a także pytania, które zostały rozwiązane w tygodniu dalszych zmagań w celu stworzenia makiety domu.

We wtorek udaliśmy się do małej wioski, gdzie mogliśmy podziwiać mini hotel, który został wykonany całkowicie z materiałów naturalnych. Po poznaniu szczegółów całej konstrukcji jesteśmy pod wrażeniem zastosowania materiałów jakim była, np. słoma.

Kolejne dni były związane ze zwiedzaniem: znaleźliśmy się w muzeum technologii, oceanarium, wieży widokowej, a także w Alhambrze - miejscu, które zapiera dech w piersiach nie tylko ze względu na historię czy architekturę, ale w szczególności widokiem na całą Grenadę.

Ostatni dzień był dla nas smutny z racji pożegnań z nowymi znajomymi, z którymi znakomicie spędzało się czas wolny. Ostatnie wspólne chwilę spędziliśmy w Maladze na plaży chwytając promienie hiszpańskiego słońca.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap