Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zielona Szkoła

zsz mW dniach 11-14 marca 2018 roku uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) oraz III TE (technik elektronik) pod opieką nauczycieli pani Moniki Idczak oraz pani Magdaleny Zajdy wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Dźwirzyna w ramach tzw. "zielonej szkoły". Młodzież ZSP razem z uczniami VII klasy Szkoły Podstawowej w Nekli oraz III klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni miała przyjemność spędzenia czterech dni nad Morzem Bałtyckim.

Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku "Joanna" w pokojach i apartamentach kilkuosobowych. Ośrodek położony kilkanaście metrów od plaży zapewnił nam bardzo dobre warunki pobytu, miłą i profesjonalną obsługę oraz przepyszne jedzenie w formie szwedzkiego stołu, Dźwirzyno natomiast przywitało nas słoneczna pogodą. Podczas "zielonej szkoły" odbyły się zajęcia edukacyjne:

  • matura z matematyki - zapoznanie z tablicami maturalnymi, omówienie i rozwiązanie zadań z arkusza maturalnego z matematyki z roku 2016;
  • projekt - praca w zespołach kilkuosobowych polegająca na wykonaniu pomiarów swojego pokoju, sporządzeniu szkicu w odpowiedniej skali, zaplanowaniu remontu oraz sporządzeniu jego kosztorysu;
  • Trójkąt Pascala - historia, konstrukcja oraz badanie własności Trójkąta Pascala;
  • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi - praca w zespołach 3-osobowych, konkurs plastyczny na plakat promujący Dzień Liczby Pi oraz konkurs na zapamiętanie w ograniczonym czasie jak najwięcej cyfr rozwinięcia liczby pi. 

Młodzież wykazała się wiedzą, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi oraz zaangażowaniem. Uczennica klasy I TEK - Karina Piechocka, w czasie 30 minut bezbłędnie zapamiętała 75 cyfr z rozwinięcia liczby pi, czym przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny. 

Zielona szkoła to również wycieczki i zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Mieliśmy okazję zwiedzić okolicę oraz pospacerować brzegiem morza. Odwiedziliśmy Kołobrzeg, tam muzeum minerałów oraz latarnię morską. Wieczory natomiast spędziliśmy m.in. na basenie, w kręgielni lub w gronie własnym.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap