Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zielona Szkoła

zsz mW dniach 11-14 marca 2018 roku uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) oraz III TE (technik elektronik) pod opieką nauczycieli pani Moniki Idczak oraz pani Magdaleny Zajdy wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Dźwirzyna w ramach tzw. "zielonej szkoły". Młodzież ZSP razem z uczniami VII klasy Szkoły Podstawowej w Nekli oraz III klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni miała przyjemność spędzenia czterech dni nad Morzem Bałtyckim.

Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku "Joanna" w pokojach i apartamentach kilkuosobowych. Ośrodek położony kilkanaście metrów od plaży zapewnił nam bardzo dobre warunki pobytu, miłą i profesjonalną obsługę oraz przepyszne jedzenie w formie szwedzkiego stołu, Dźwirzyno natomiast przywitało nas słoneczna pogodą. Podczas "zielonej szkoły" odbyły się zajęcia edukacyjne:

  • matura z matematyki - zapoznanie z tablicami maturalnymi, omówienie i rozwiązanie zadań z arkusza maturalnego z matematyki z roku 2016;
  • projekt - praca w zespołach kilkuosobowych polegająca na wykonaniu pomiarów swojego pokoju, sporządzeniu szkicu w odpowiedniej skali, zaplanowaniu remontu oraz sporządzeniu jego kosztorysu;
  • Trójkąt Pascala - historia, konstrukcja oraz badanie własności Trójkąta Pascala;
  • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi - praca w zespołach 3-osobowych, konkurs plastyczny na plakat promujący Dzień Liczby Pi oraz konkurs na zapamiętanie w ograniczonym czasie jak najwięcej cyfr rozwinięcia liczby pi. 

Młodzież wykazała się wiedzą, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi oraz zaangażowaniem. Uczennica klasy I TEK - Karina Piechocka, w czasie 30 minut bezbłędnie zapamiętała 75 cyfr z rozwinięcia liczby pi, czym przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny. 

Zielona szkoła to również wycieczki i zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Mieliśmy okazję zwiedzić okolicę oraz pospacerować brzegiem morza. Odwiedziliśmy Kołobrzeg, tam muzeum minerałów oraz latarnię morską. Wieczory natomiast spędziliśmy m.in. na basenie, w kręgielni lub w gronie własnym.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap