Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

„Naleśniki” i „Krzyżówka” nagrodzone

koalaW dniach 4-25 stycznia 2018 roku sześć drużyn z Zespołu Szkół Politechnicznych pod kierunkiem pani Magdaleny Zajdy wzięło udział w drużynowym konkursie matematyczno-informatycznym "Koala". Młodzież z klas II TI, I TI (technik informatyk) oraz I TEK (technik ekonomista) przez trzy tygodnie rozwiązywała zadania z zakresu matematyki dyskretnej, zmagając się z problemami m.in. kombinatoryki, teorii grafów, teorii gier oraz rachunku prawdopodobieństwa.

Patronat merytoryczny nad konkursem sprawują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, natomiast patronat honorowy sprawowany jest przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W tym roku, tj. w V edycji konkursu, w I etapie wzięło udział 91 drużyn (390 zawodników) z 34 szkół. Wśród zespołów naszej szkoły najlepsze okazał się:

  • zespół "Humaniści" z klasy I TI w składzie: Michał Zajda, Mateusz Rzepka, Konrad Mikołajczak, Adam Maciejak – zdobył 13 punktów,
  • zespół "Romanie" z klasy II TI w składzie: Stanisław Roszkowiak, Joanna Wawrowska, Bartosz Rybacki, Mikołaj Przysiuda – zdobył 11 punktów,
  • zespół "Gamma" z klasy I TI w składzie: Bartłomiej Koczorowski, Michał Wołoszyn, Jędrzej Mikołajczyk, Jakub Karbowiak – zdobył 10 punktów.

Aby zakwalifikować się do półfinału konkursu, należało uzyskać co najmniej 14 punktów (na 15 możliwych) i choć drużynom naszej szkoły to się nie udało, ośmioro uczestników zostało nagrodzonych za konkursy korespondencyjne z biuletynu "Koala". Mianowicie:

  • Daniel Urbanowicz, Stanisław Roszkowiak oraz Michał Zajda otrzymali podwójne nagrody za rozwiązanie problemu najbardziej pesymistycznego układu naleśników oraz za "Krzyżówkę",
  • Monika Pawlak, Joanna Wawrowska, Bartosz Rybacki, Dawid Woźniak, Mikołaj Przysiuda otrzymali nagrody za "Krzyżówkę".

Uroczyste rozdanie dyplomów i upominków odbyło się dnia 3 lutego 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.koala.vlo.poznan.pl. Logo i oprawę graficzną konkursu opracowała pani Hanna Kuik.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap