Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

„Naleśniki” i „Krzyżówka” nagrodzone

koalaW dniach 4-25 stycznia 2018 roku sześć drużyn z Zespołu Szkół Politechnicznych pod kierunkiem pani Magdaleny Zajdy wzięło udział w drużynowym konkursie matematyczno-informatycznym "Koala". Młodzież z klas II TI, I TI (technik informatyk) oraz I TEK (technik ekonomista) przez trzy tygodnie rozwiązywała zadania z zakresu matematyki dyskretnej, zmagając się z problemami m.in. kombinatoryki, teorii grafów, teorii gier oraz rachunku prawdopodobieństwa.

Patronat merytoryczny nad konkursem sprawują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, natomiast patronat honorowy sprawowany jest przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W tym roku, tj. w V edycji konkursu, w I etapie wzięło udział 91 drużyn (390 zawodników) z 34 szkół. Wśród zespołów naszej szkoły najlepsze okazał się:

  • zespół "Humaniści" z klasy I TI w składzie: Michał Zajda, Mateusz Rzepka, Konrad Mikołajczak, Adam Maciejak – zdobył 13 punktów,
  • zespół "Romanie" z klasy II TI w składzie: Stanisław Roszkowiak, Joanna Wawrowska, Bartosz Rybacki, Mikołaj Przysiuda – zdobył 11 punktów,
  • zespół "Gamma" z klasy I TI w składzie: Bartłomiej Koczorowski, Michał Wołoszyn, Jędrzej Mikołajczyk, Jakub Karbowiak – zdobył 10 punktów.

Aby zakwalifikować się do półfinału konkursu, należało uzyskać co najmniej 14 punktów (na 15 możliwych) i choć drużynom naszej szkoły to się nie udało, ośmioro uczestników zostało nagrodzonych za konkursy korespondencyjne z biuletynu "Koala". Mianowicie:

  • Daniel Urbanowicz, Stanisław Roszkowiak oraz Michał Zajda otrzymali podwójne nagrody za rozwiązanie problemu najbardziej pesymistycznego układu naleśników oraz za "Krzyżówkę",
  • Monika Pawlak, Joanna Wawrowska, Bartosz Rybacki, Dawid Woźniak, Mikołaj Przysiuda otrzymali nagrody za "Krzyżówkę".

Uroczyste rozdanie dyplomów i upominków odbyło się dnia 3 lutego 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.koala.vlo.poznan.pl. Logo i oprawę graficzną konkursu opracowała pani Hanna Kuik.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap