Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Kangur Matematyczny

logo kangur15 marca 2018 roku na 2 i 3 lekcji  odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w tym konkursie zapraszamy do sali 108. Przypominamy, że podczas konkursu nie wolno używać kalkulatorów, korektorów ani żadnych środków łączności. Instrukcję poprawnego wypełniania kart odpowiedzi znajdziesz tutaj! Życzymy powodzenia!

 

„Naleśniki” i „Krzyżówka” nagrodzone

koalaW dniach 4-25 stycznia 2018 roku sześć drużyn z Zespołu Szkół Politechnicznych pod kierunkiem pani Magdaleny Zajdy wzięło udział w drużynowym konkursie matematyczno-informatycznym "Koala". Młodzież z klas II TI, I TI (technik informatyk) oraz I TEK (technik ekonomista) przez trzy tygodnie rozwiązywała zadania z zakresu matematyki dyskretnej, zmagając się z problemami m.in. kombinatoryki, teorii grafów, teorii gier oraz rachunku prawdopodobieństwa.

Czytaj całość

Koala - drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny

koala

Zapraszamy wszystkich uczniów na drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny "Koala". Celem konkursu jest popularyzacja myślenia algorytmicznego i matematyki dyskretnej. Umiejętności w tych dziedzinach będą kluczowe dla nauk ścisłych w XXI wieku. V edycja konkursu rozpocznie się w 4 stycznia 2018 roku. Zgłoszenia do konkursu przyjmuje pani Magdalena Zajda do 20 grudnia 2017 roku. Zgłaszać mogą się 3-4 osobowe zespoły, bądź uczestnicy indywidualni, z których zostaną stworzone drużyny.

Czytaj całość

Wyniki ćwierćfinału konkursu "Supermatematyk"

logo Supermatematyk ćwierćfinałW sobotę 9 grudnia 2017 roku 95 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego rozpoczęło zmagania w ćwierćfinale konkursu matematycznego "Supermatematyk". Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności matematycznych. Nikt nie żałował wolnego czasu, bo wszyscy mają świadomość jak ważna jest matematyka. Następny celem uczniów jest półfinał. Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu matematycznego. Aby poznać wyniki kliknij tutaj!

Czytaj całość

Matematyczne łamigłówki filmowe

matematyczne lamiglowki filmoweZachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Matematyczne łamigłówki filmowe". Celem konkursu jest wzrost wiedzy matematycznej uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych oraz zmiana nastawienia do nauki matematyki. Główną nagrodą w konkursie jest dron Hubsan X4. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.konkurs.akademiamlodziezowa.pl.

Naleśniki matematycznie

logo naleśniki matematycznieZapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych zainteresowanych algorytmami, kombinatoryką i logiką do udziału w konkursie korespondencyjnym "Naleśniki". Rozwiązanie z uzasadnieniem należy dostarczyć nauczycielowi matematyki, pani Magdalenie Zajdzie, do poniedziałku 27 listopada 2017 roku. Dla najlepszych uczniów przygotowano upominki.

Czytaj całość

Niedyskretnie o matematyce dyskretnej

logo matematyka dyskretnaDnia 28 września 2017 roku wybrana młodzież naszej szkoły, pod opieką nauczyciela matematyki pani Magdaleny Zajdy, wzięła udział w Festiwalu Matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku festiwal został zorganizowany przez Zakład Matematyki Dyskretnej, czyli matematyki zajmującej się badaniem struktur nieciągłych, zatem właśnie dyskretnych.

Czytaj całość

Olimpiada Matematyczna

logo Olimpiada matematycznaWszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie Matematycznej zapraszam na spotkanie informacyjno - organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 25 września 2017 roku na dużej przerwie w sali 104. Proszę do tego czasu zapoznać się z regulaminem Olimpiady oraz zadaniami I etapu, I serii. Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.om.edu.pl.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap