Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do Śmiełowa

logo Śmiełów 201812 kwietnia 2018 roku dwie drugie klasy technikum - technik informatyk i technik budownictwa, pod opieką pań Joanny Anielak i Anity Rembowicz-Robaszkiewicz, skorzystały z oferty Muzeum w Śmiełowie. Proponowane lekcje muzealne realizowane są w ramach programu 1918-2018 "Wolność kocham i rozumiem". Temat, który wybraliśmy związany był oczywiście z twórczością Adam Mickiewicza. W ciekawy sposób młodzież nie tylko powtórzyła nabyte już w szkole informacje, ale także bliżej poznała sylwetkę romantycznego wieszcza, patrioty, pisarza, ojca i kochanka.

Lekcja na temat - Mickiewicz i ideały romantyczne a rok 1918, ukazała m.in. rolę jaką literatura odegrała w walce o wolność. Równie ciekawe okazało się zwiedzanie muzeum. Historia miejsc i ludzi opowiadana w barwny i pełen anegdot sposób pozwala poznać i zrozumieć czasy, w których Polski nie było na mapie świata.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap