Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Drapieżne piękności

logo drapiezne pieknosci

W piątek 13 października 2017 roku klasy I TAI, II TA oraz III TA miały okazję uczestniczyć w Festiwalu Roślin Owadożernych organizowany przez Poznańską Palmiarnię. Dzbaneczniki, muchołówki, kapturnice, rosiczki oraz tłustosze to drapieżne piękności chwytające komary, muchy i inne owady. Schwytane ofiary giną na skutek pokrycia ciała lepką substancją bądź nie mogą się wydostać z sideł rośliny.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa ogrodniczego Anieli i Andrzeja Kłak, specjalizujących się w uprawie chryzantem doniczkowych. Sam właściciel oprowadził uczniów po obiektach szklarniowych, opowiadając jak wygląda produkcja tych kwiatów, jakie metody się stosuje, jak steruje się dniem poprzez zaciemnianie upraw, obejrzeliśmy automatykę nawadniania i nawożenia. Całość produkcji liczy blisko 100000 sztuk gotowych do sprzedaży doniczek z chryzantemami, na powierzchni 1,5 ha pod osłonami, które w takiej liczbie robią niezapomniane wrażenie.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap