Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Drapieżne piękności

logo drapiezne pieknosci

W piątek 13 października 2017 roku klasy I TAI, II TA oraz III TA miały okazję uczestniczyć w Festiwalu Roślin Owadożernych organizowany przez Poznańską Palmiarnię. Dzbaneczniki, muchołówki, kapturnice, rosiczki oraz tłustosze to drapieżne piękności chwytające komary, muchy i inne owady. Schwytane ofiary giną na skutek pokrycia ciała lepką substancją bądź nie mogą się wydostać z sideł rośliny.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa ogrodniczego Anieli i Andrzeja Kłak, specjalizujących się w uprawie chryzantem doniczkowych. Sam właściciel oprowadził uczniów po obiektach szklarniowych, opowiadając jak wygląda produkcja tych kwiatów, jakie metody się stosuje, jak steruje się dniem poprzez zaciemnianie upraw, obejrzeliśmy automatykę nawadniania i nawożenia. Całość produkcji liczy blisko 100000 sztuk gotowych do sprzedaży doniczek z chryzantemami, na powierzchni 1,5 ha pod osłonami, które w takiej liczbie robią niezapomniane wrażenie.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap