Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Kiermasz Bożonarodzeniowy

logo Kiermasz 2017W dniach 18-19 grudnia 2017 roku w naszej szkole, na dużej przerwie, odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić dekoracje świąteczne i stroiki wykonane przez uczniów klas architektury krajobrazu. Serdecznie zapraszamy!

Kiermasz Bożonarodzeniowy

logo Kiermasz 2017W dniach 18-19 grudnia 2017 roku w naszej szkole, na dużej przerwie, odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić dekoracje świąteczne i stroiki wykonane przez uczniów klas architektury krajobrazu. Pieniądze, które pozyskamy przeznaczymy na kurs florystyczny i nagrody w konkursach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zakupu małych dzieł, stworzonych całkowicie hand made.

Zabytkowy cmentarz Sokolniki

logo SokolnikiCorocznie uczniowie naszej szkoły porządkują cmentarz w Sokolnikach. Uczniowie klasy III mm (monter mechatronik) pod opieką pana Jacka Pluty oraz klasy II TA, III TA oraz IV TA z nauczycielami architektury krajobrazu w październiku i listopadzie przeprowadzili prace pielęgnacyjne zieleni oraz odnowili elementy architektury na terenie nekropolii.

Czytaj całość

Sadzenie drzew po nawałnicy

logo sadzenie drzew13 oraz 14 listopada 2017 roku odbywała się akcja wykonania nowych nasadzeń drzew, jako rekompensaty za straty w drzewostanie spowodowane sierpniową nawałnicą. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zielona Strona Wrześni, która przy współpracy szkół ponadpodstawowych z terenu miasta wykonuje uzupełnienia ubytków drzew.

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

architektura krajobrazu27 października 2017 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W kategorii architektura krajobrazu udział wzięło 24 uczniów z klas III TA oraz IV TA. Najlepszy wynik zdobyła Agata Sawa z klasy IV TA i to ona będzie reprezentować Zespół Szkół Politechnicznych na etapie okręgowym olimpiady. Na kolejnych miejscach uplasowali się również uczniowie z kl. IV TA - Eryk Kupś oraz Dagmara Musiałowska. Agacie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Jakżeż była wielka myśl Boga, gdy wymyślił drzewo" John Ruskin

logo Święto Drzewa 2017Corocznie w październiku obchodzone jest "Święto Drzewa". W bieżącym roku obchody te przypadły w naszej szkole na dzień 25 październik, a ubarwił je wykład dendrolog dr inż. Joanna Bykowskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zatytułowany "Rekordy drzew". Ciekawej prelekcji wysłuchali uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu.

Czytaj całość

Dzień z Dynią

logo Dzień Dyni 2017Dnia 16 października 2017 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się "Dzień z Dynią". Tematem przewodnim była dynia i przysmaki, jakie możemy z niej przygotować. Myślę, że wiele osób potwierdzi moje zdanie o dyni, że warzywo to jest bardzo smaczne i zdrowe, a przygotowane specjały udowodniły to całkowicie.

Czytaj całość

Drapieżne piękności

logo drapiezne pieknosciW piątek 13 października 2017 roku klasy I TAI, II TA oraz III TA miały okazję uczestniczyć w Festiwalu Roślin Owadożernych organizowany przez Poznańską Palmiarnię. Dzbaneczniki, muchołówki, kapturnice, rosiczki oraz tłustosze to drapieżne piękności chwytające komary, muchy i inne owady. Schwytane ofiary giną na skutek pokrycia ciała lepką substancją bądź nie mogą się wydostać z sideł rośliny.

Czytaj całość

Dzień z Dynią

logo dynia 201716 października 2017 roku w naszej szkole po raz pierwszy będziemy obchodzić Dzień z Dynią. Tematem przewodnim jest rozpowszechnienie tegoż warzywa. Klasy kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu już rozpoczęły przygotowania, aby pokazać dynię z innej strony. Czekać będą na Was różne atrakcje, m.in. wyborne dyniowe smakołyki, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Dożynki powiatowe

logo dozynki powiatoweW niedzielę 3 września 2017 roku w Pyzdrach, odbyły się tegoroczne dożynki powiatowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej obecności. Uczennice z klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu: Agata Sawa (kl. IV TA) oraz Gabrysia Orakowska (kl. II TA), a także koleżanki z kl. III TEK (wychowawca pani Małgorzata Głowacka) zachęcały odwiedzających do udziału w konkursie. Mimo trudnych pytań dotyczących recyklingu, ochrony środowiska i ekologii, kolejka chętnych do wygrania była długa. Nagroda w postaci drzewa czy krzewu cieszyła i małych, i większych zdobywców.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap