Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Monika jedzie na finał ogólnopolski!

logo OITIW BlokBW dniu 11 maja 2018 roku uczennice: Monika Cieślak (II TEK), Aleksandra Cieślak (II TEK) i Ewelina Szewczyk (III TEK) z klas technik ekonomista wzięły udział w eliminacjach okręgowych V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Etap okręgowy odbył się w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Monika Cieślak zakwalifikowała się do eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku w Nisku na Podkarpaciu.

Uczennice musiały zmierzyć się z napisaniem testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Po teście uczennice otrzymały trzy zadania. Dwa z nich polegały na udzieleniu odpowiedzi do pytań na podstawie artykułów z ustawy "Prawa własności przemysłowej". Trzecie zadanie polegało na wypełnieniu zgłoszenia projektu wynalazczego.

Po części pisemnej zostało wytypowanych 10 osób (w tym nasze trzy uczennice) z największą liczbą punktów, które przystąpiły do etapu ustnego. Polegał on na udzieleniu odpowiedzi na trzy pytania, przed komisją składającą się z rzeczników patentowych z Wielkopolskiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu.

Trzy pierwsze miejsca awansują do kolejnego etapu, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w dniach 25-27 maja 2018 roku. Drugie miejsce, a tym samym awans do etapu ogólnopolskiego uzyskała Monika Cieślak, natomiast Aleksandra Cieślak zajęła czwarte miejsce, a Ewelina Szewczyk piąte.

Zespół Szkół Politechnicznych na eliminacjach okręgowych uzyskał I miejsce w kwalifikacji drużynowej. Gratulacje dla uczennic - życzymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B ma już długą tradycję w naszej szkole. Od jedenastu lat opiekunem olimpiady jest pani Agnieszka Pol - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Szkoła wzbogaciła się tym samym o 25 olimpijczyków, w tym 9 laureatów.

W 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Wiktoria Walkowiak zajęła I miejsce indywidualnie i razem z Karoliną Pankros (klasa IV TEK) I miejsce drużynowo. Był to spektakularny sukces. Laureaci i finaliści w tej bardzo trudnej olimpiadzie są zwolnieni z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie (technik ekonomista, elektronik, informatyk, budownictwa, mechanik, architekt krajobrazu) oraz otrzymują wstęp na wyższe uczelnie, w tym na niektóre wydziały Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i inne uczelnie w kraju.

Zachęcamy wszystkich odważnych i ambitnych do udziału w tej olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym. Zapisy do końca września.

GALERIA


Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap