Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Monika jedzie na finał ogólnopolski!

logo OITIW BlokBW dniu 11 maja 2018 roku uczennice: Monika Cieślak (II TEK), Aleksandra Cieślak (II TEK) i Ewelina Szewczyk (III TEK) z klas technik ekonomista wzięły udział w eliminacjach okręgowych V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Etap okręgowy odbył się w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Monika Cieślak zakwalifikowała się do eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku w Nisku na Podkarpaciu.

Uczennice musiały zmierzyć się z napisaniem testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Po teście uczennice otrzymały trzy zadania. Dwa z nich polegały na udzieleniu odpowiedzi do pytań na podstawie artykułów z ustawy "Prawa własności przemysłowej". Trzecie zadanie polegało na wypełnieniu zgłoszenia projektu wynalazczego.

Po części pisemnej zostało wytypowanych 10 osób (w tym nasze trzy uczennice) z największą liczbą punktów, które przystąpiły do etapu ustnego. Polegał on na udzieleniu odpowiedzi na trzy pytania, przed komisją składającą się z rzeczników patentowych z Wielkopolskiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu.

Trzy pierwsze miejsca awansują do kolejnego etapu, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w dniach 25-27 maja 2018 roku. Drugie miejsce, a tym samym awans do etapu ogólnopolskiego uzyskała Monika Cieślak, natomiast Aleksandra Cieślak zajęła czwarte miejsce, a Ewelina Szewczyk piąte.

Zespół Szkół Politechnicznych na eliminacjach okręgowych uzyskał I miejsce w kwalifikacji drużynowej. Gratulacje dla uczennic - życzymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B ma już długą tradycję w naszej szkole. Od jedenastu lat opiekunem olimpiady jest pani Agnieszka Pol - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Szkoła wzbogaciła się tym samym o 25 olimpijczyków, w tym 9 laureatów.

W 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Wiktoria Walkowiak zajęła I miejsce indywidualnie i razem z Karoliną Pankros (klasa IV TEK) I miejsce drużynowo. Był to spektakularny sukces. Laureaci i finaliści w tej bardzo trudnej olimpiadzie są zwolnieni z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie (technik ekonomista, elektronik, informatyk, budownictwa, mechanik, architekt krajobrazu) oraz otrzymują wstęp na wyższe uczelnie, w tym na niektóre wydziały Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i inne uczelnie w kraju.

Zachęcamy wszystkich odważnych i ambitnych do udziału w tej olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym. Zapisy do końca września.

GALERIA


Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap