Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

"Dzień Współpracy" na Uniwersytecie Przyrodniczym

logo współpraca UPDnia 8 lutego 2018 roku klasy II i III TEK (technik ekonomista) wraz z nauczycielami panią Agnieszką Pol i panią Pauliną Adamczyk uczestniczyły w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 szkół ponadpodstawowych współpracujących z wydziałem. "Dzień Współpracy" jest dedykowane uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Podczas wydarzenia młodzieży została przedstawiona działalność naukowa i dydaktyczna uczelni.

Prezentację Wydziału Ekonomiczno-Społecznego rozpoczął prof. dr hab. Walenty Poczta - dziekan wydziału; następnie pan prodziekan ds. studiów prof. nadzw. dr hab. Rafał Baum przedstawił kierunki studiów i osiągnięcia studentów wydziału. Pani prodziekan ds. studiów prof. nadzw. dr hab. Karolina Pawlak przedstawiła regulamin II edycji ogólnopolskiego konkursu "Zostań Ekonomistą" - dla przypomnienia laureatami i tym samym posiadaczami indeksów na wybrany przez siebie kierunek Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymali w zeszłym roku uczniowie obecnej klasy IV TEK: Wiktoria Walkowiak, Szymon Andrzejewski, Katarzyna Bosacka, Angelika Piękna, Karolina Pankros oraz Lidia Bednarek.

Przygotowano liczne wykłady, które bardzo podobały się uczniom np.: "Statystyka nie jest trudna", "Analfabetyzm matematyczny - o jego przyczynach i skutkach", "Kariera młodego naukowca - czy warto? Różne ścieżki, jeden cel", "The future of work", "Jak podróżuje kapitał inwestycyjny?", "Jak prowadzi się badania rynków żywnościowych?", "Filozofia, jako ćwiczenie duchowe", "Więcej niż miód, czyli dlaczego powinniśmy o pszczoły dbać".

W przerwie między wykładami, a warsztatami uczniowie obejrzeli piękny kampus Uniwersytetu Przyrodniczego, a także zjedli pyszny obiad.

Uczniowie brali udział w warsztatach np. "Czy Eraz wie gdzie jest Matt?", "Smaki Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski", "Dobre, bo Wielkopolskie", "Sztuka negocjacji", "Zielony biznesplan", "Zrób to sam! - czyli jakie umowy nastolatek może zawrzeć bez zgody rodziców", "Małżonkowie i majątek - czyli uczucia w ramach paragrafu", "Węgiel czy żywność", "Komunikacja w procesie zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji", "Motyw + akcja = motywacja".

Michalina Leracz z klasy III TEKzajęła czwarte miejsce w quizie ekonomicznym organizowanym przez wykładowców. Gratulacje! Uczniowie klasy II i III TEK wraz z opiekunami zadowoleni i uśmiechnięci wrócili z ciekawej wyprawy edukacyjnej.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap