Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

"Dzień Współpracy" na Uniwersytecie Przyrodniczym

logo współpraca UPDnia 8 lutego 2018 roku klasy II i III TEK (technik ekonomista) wraz z nauczycielami panią Agnieszką Pol i panią Pauliną Adamczyk uczestniczyły w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 szkół ponadpodstawowych współpracujących z wydziałem. "Dzień Współpracy" jest dedykowane uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Podczas wydarzenia młodzieży została przedstawiona działalność naukowa i dydaktyczna uczelni.

Prezentację Wydziału Ekonomiczno-Społecznego rozpoczął prof. dr hab. Walenty Poczta - dziekan wydziału; następnie pan prodziekan ds. studiów prof. nadzw. dr hab. Rafał Baum przedstawił kierunki studiów i osiągnięcia studentów wydziału. Pani prodziekan ds. studiów prof. nadzw. dr hab. Karolina Pawlak przedstawiła regulamin II edycji ogólnopolskiego konkursu "Zostań Ekonomistą" - dla przypomnienia laureatami i tym samym posiadaczami indeksów na wybrany przez siebie kierunek Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymali w zeszłym roku uczniowie obecnej klasy IV TEK: Wiktoria Walkowiak, Szymon Andrzejewski, Katarzyna Bosacka, Angelika Piękna, Karolina Pankros oraz Lidia Bednarek.

Przygotowano liczne wykłady, które bardzo podobały się uczniom np.: "Statystyka nie jest trudna", "Analfabetyzm matematyczny - o jego przyczynach i skutkach", "Kariera młodego naukowca - czy warto? Różne ścieżki, jeden cel", "The future of work", "Jak podróżuje kapitał inwestycyjny?", "Jak prowadzi się badania rynków żywnościowych?", "Filozofia, jako ćwiczenie duchowe", "Więcej niż miód, czyli dlaczego powinniśmy o pszczoły dbać".

W przerwie między wykładami, a warsztatami uczniowie obejrzeli piękny kampus Uniwersytetu Przyrodniczego, a także zjedli pyszny obiad.

Uczniowie brali udział w warsztatach np. "Czy Eraz wie gdzie jest Matt?", "Smaki Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski", "Dobre, bo Wielkopolskie", "Sztuka negocjacji", "Zielony biznesplan", "Zrób to sam! - czyli jakie umowy nastolatek może zawrzeć bez zgody rodziców", "Małżonkowie i majątek - czyli uczucia w ramach paragrafu", "Węgiel czy żywność", "Komunikacja w procesie zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji", "Motyw + akcja = motywacja".

Michalina Leracz z klasy III TEKzajęła czwarte miejsce w quizie ekonomicznym organizowanym przez wykładowców. Gratulacje! Uczniowie klasy II i III TEK wraz z opiekunami zadowoleni i uśmiechnięci wrócili z ciekawej wyprawy edukacyjnej.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap