Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

wroclaw 1Uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunami panią Pauliną Adamczyk oraz panią Magdaleną Zajdą wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Najważniejszym punktem programu była wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym, związana z wzięciem udziału w warsztatach oraz wycieczka po kampusie uczelni. Uczniowie odwiedzili również jarmark bożonarodzeniowy oraz punkt widokowy w Sky Tower, czyli najwyższy punkt widokowy w Polsce, zlokalizowany na 49 pietrze, na wysokości ponad 200 metrów.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym młodzież została przywitana przez panią Katarzynę Wołowiec - pracownika Biura Promocji Uniwersytetu, która przeprowadziła prezentację oferty edukacyjnej uczelni oraz możliwości nauki i rozwoju. Następnie odbyły się warsztaty, które przygotował dla uczniów naszej szkoły i przeprowadził pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego dr Michał Organa. Tematem warsztatów było kreatywne zarządzanie. Uczniowie poznali wyznaczniki stylu zarządzania kreatywnego oraz cechy odróżniające ten styl od zarządzania klasycznego. Omówione zostały również ciekawe przykłady z realiów biznesowych, po czym zaprezentowana została jedna z metod, służącą pobudzeniu kreatywności i innowacyjnego myślenia. W toku zajęć uczniowie w zespołach szukali rozwiązania podanego problemu w oparciu o interakcje i wspólne ustalenia, a następnie przedstawili swoje rozwiązania. Wizyta na uniwersytecie zakończona została wycieczką po kampusie uczelni oraz przepysznym obiadem w stołówce studenckiej.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap