Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

wroclaw 1Uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunami panią Pauliną Adamczyk oraz panią Magdaleną Zajdą wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Najważniejszym punktem programu była wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym, związana z wzięciem udziału w warsztatach oraz wycieczka po kampusie uczelni. Uczniowie odwiedzili również jarmark bożonarodzeniowy oraz punkt widokowy w Sky Tower, czyli najwyższy punkt widokowy w Polsce, zlokalizowany na 49 pietrze, na wysokości ponad 200 metrów.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym młodzież została przywitana przez panią Katarzynę Wołowiec - pracownika Biura Promocji Uniwersytetu, która przeprowadziła prezentację oferty edukacyjnej uczelni oraz możliwości nauki i rozwoju. Następnie odbyły się warsztaty, które przygotował dla uczniów naszej szkoły i przeprowadził pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego dr Michał Organa. Tematem warsztatów było kreatywne zarządzanie. Uczniowie poznali wyznaczniki stylu zarządzania kreatywnego oraz cechy odróżniające ten styl od zarządzania klasycznego. Omówione zostały również ciekawe przykłady z realiów biznesowych, po czym zaprezentowana została jedna z metod, służącą pobudzeniu kreatywności i innowacyjnego myślenia. W toku zajęć uczniowie w zespołach szukali rozwiązania podanego problemu w oparciu o interakcje i wspólne ustalenia, a następnie przedstawili swoje rozwiązania. Wizyta na uniwersytecie zakończona została wycieczką po kampusie uczelni oraz przepysznym obiadem w stołówce studenckiej.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap