Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Centrum Kultury Zamek i Uniwersytet Ekonomiczny

logo UE CKZDnia 7 grudnia 2017 roku dwie klasy: II TEK i III TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Agnieszki Pol oraz pani Anny Chęcińskiej udały się na wystawę obrazów "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Wystawa zorganizowana została w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Prezentacja twórczości Kahlo i Rivery jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą tych twórców, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.

Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w Polsce, w 1955 roku.

Zaprezentowane dzieła pochodzą z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów, a także z kolekcji prywatnych i muzeów w Meksyku, Niemczech i Polsce.
Na wystawie można zobaczyć między innymi obrazy: "Dwie Fridy", "Ranny jeleń", "Krwawiący stół", "Autoportret z małpą". Kuratorem wystawy jest pani dr Helga Prignitz-Poda. Wystawa jest czynna do 21 stycznia 2018 roku - od wtorku do niedzieli, w godz. 12:00-20:00.

Uczniowie odwiedzili również Uniwersytet Ekonomiczny przy al. Niepodległości 10. Zapoznali się z kierunkami kształcenia na Wydziale Ekonomii:

  • kierunek "Ekonomia" - specjalności: "Ekonomia globalna i menedżerska", "Gospodarka żywnościowa i biobiznes", "Publicystyka ekonomiczna i public relations", "Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji", "Zasoby ludzkie w organizacji",
  • kierunek: "Finanse i rachunkowość" - specjalności: "Bankowość i pośrednictwo finansowe", "Doradztwo finansowe", "Finanse audyt i podatki", "Finanse w gospodarce żywnościowej", "Rachunkowość i skarbowość", "Ubezpieczenia i zarządzanie ryzykiem", "Inwestycje finansowe",
  • kierunek prawno-ekonomiczny.

Wszyscy zadowoleni i radośni wrócili z udanej wycieczki edukacyjnej.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap