Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Centrum Kultury Zamek i Uniwersytet Ekonomiczny

logo UE CKZDnia 7 grudnia 2017 roku dwie klasy: II TEK i III TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Agnieszki Pol oraz pani Anny Chęcińskiej udały się na wystawę obrazów "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Wystawa zorganizowana została w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Prezentacja twórczości Kahlo i Rivery jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą tych twórców, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.

Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w Polsce, w 1955 roku.

Zaprezentowane dzieła pochodzą z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów, a także z kolekcji prywatnych i muzeów w Meksyku, Niemczech i Polsce.
Na wystawie można zobaczyć między innymi obrazy: "Dwie Fridy", "Ranny jeleń", "Krwawiący stół", "Autoportret z małpą". Kuratorem wystawy jest pani dr Helga Prignitz-Poda. Wystawa jest czynna do 21 stycznia 2018 roku - od wtorku do niedzieli, w godz. 12:00-20:00.

Uczniowie odwiedzili również Uniwersytet Ekonomiczny przy al. Niepodległości 10. Zapoznali się z kierunkami kształcenia na Wydziale Ekonomii:

  • kierunek "Ekonomia" - specjalności: "Ekonomia globalna i menedżerska", "Gospodarka żywnościowa i biobiznes", "Publicystyka ekonomiczna i public relations", "Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji", "Zasoby ludzkie w organizacji",
  • kierunek: "Finanse i rachunkowość" - specjalności: "Bankowość i pośrednictwo finansowe", "Doradztwo finansowe", "Finanse audyt i podatki", "Finanse w gospodarce żywnościowej", "Rachunkowość i skarbowość", "Ubezpieczenia i zarządzanie ryzykiem", "Inwestycje finansowe",
  • kierunek prawno-ekonomiczny.

Wszyscy zadowoleni i radośni wrócili z udanej wycieczki edukacyjnej.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap